• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po trumpos diskusijos Seimas priėmė rezoliucijos „Dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Arvydo Vidžiūno laisvę“ projektą. Už rezoliuciją balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė – 5. Seimo nariui gresia dvi galimos nuobaudos – arba 1500 litų bauda ir vairavimo teisės atėmimas, arba 7 dienų areštas ir vairavimo teisės atėmimas. Kurią nuobaudą skirti spręs teismas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Vidžiūnas gruodžio mėnesį pažeidė kelių eismo taisykles.

REKLAMA

Kaip informuoja Seimo narys savo pranešime spaudai: „Vėlų 2011 m. gruodžio 4 d. vakarą grįždamas iš savo apygardos buvau neatidus, nepastebėjau greitį ribojančių ženklų ir gerokai viršijau leistiną greitį. Esu informuotas Lietuvos kelių policijos tarnybos, kad, remiantis greičio matuoklio parodymais, pažeidžiau kelių eismo taisykles“.

REKLAMA
REKLAMA

Egidijus Klumbys, pasisakydamas prieš rezoliucijos priėmimą, pabrėžė, kad nesiginčija dėl to, kad padarytas pažeidimas ir už jį yra numatomos atitinkamos nuobaudos ar sankcijos, tačiau, jo manymu, verta susimąstyti, ar jo kolega iš tiesų vertas už tokį pažeidimą septynioms dienoms „sėsti į cypę“?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad jis vertas, atleiskite, aš galvoju, kad jis nepadarė tokios nusižengimo, kuriam būtų taikoma tokia septynių parų arešto sankcija, kuri nelogiška ir sudaro pagrindą po to atitinkamai nušviesti Seimo narius spaudoje“,  - teigė jis.

Anot E. Klumbio, reikėtų teismui palikti teisę skirti piniginę baudą su teisių atėmimu, tačiau nereikėtų sudaryti sąlygų už tokį prasižengimą siųsti kolegą į kalėjimą, kad jam išėjus, jo lauktų žurnalistų būrys, kuris tą faktą užfiksuotų ir nušviestų.

REKLAMA

Tačiau jo kolegė Vida Marija Čigrijienė nebuvo tokia nuolanki ir atkreipė dėmesį į tai, kad Seimo nariui padarius pažeidimą, visi turi žinoti, kad tą pažeidimą padarė Seimo narys, todėl komisija teisingai nusprendė, balsuodama už jo teisių suvaržymą.

Kęstučio Glavecko, pasisakiusio prieš rezoliucijos priėmimą, manymu, už šį prasižengimą užtektų finansinės baudos. Pasak jo, klausimų dėl nuobaudų ir dvigubų standartų Seimo nariams svarstymai diskredituoja Seimo darbą, tokie svarstymai kainuoja po 30-40 tūkst. litų, todėl vertėtų susimąstyti, kiek naudos ir kiek žalos padaroma valstybėje.

Pats A. Vidžiūnas į Seimo posėdį, kuriame svarstomas jo likimas, neatvyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų