Taip ji kalbėjo Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) antradienį prieš kitų metų biudžeto priėmimą Seime atnaujinant mokytojų streiką ir reikalaujant jame numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir nuo rugsėjo. Vyriausybė planuoja darbo užmokestį kitąmet jiems didinti du kartus po 10 procentų.
Segalovičienė: Vyriausybė atsižvelgė tik į valdančiųjų siūlymus
I. Segalovičienė teigė, kad pirmadienį Vyriausybė koreguodama biudžetą atsižvelgė tik į valdančiųjų siūlymus ir didesnio mokytojų atlyginimų didinimo nenumatė, nors, pasak jos, jau dabar aišku, kad numatyto kėlimo gali neužtekti norint pasiekti tikslą, kad mokytojų atlyginimai pasiektų 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
„Tikrai labai gaila, nes šiandien beveik akivaizdu ir labiausiai tikėtina, kad tas užsibrėžtas rodiklis 130 proc. VDU nebus pasiektas. Gali susidaryti įspūdis, kad šiandien apskritai jau iš ministro ir iš finansų ministrės pasisakymų, kad nėra klausimų, jeigu nepasieksime 130 procentų VDU, o tarsi realybę jau projektuojame, kai nepasieksime 130 procentų VDU“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėja.
Profsąjunga nurodo, kad su dabar numatytu atlyginimų kėlimu bus tik kompensuota infliacija, o 130 proc. VDU rodiklis nebus pasiektas. Ministrų kabineto atstovai tvirtina, kad keliant algas antrą kartą nuo rugsėjo, bus atsižvelgiama į VDU pokyčius ir prireikus ieškoma papildomų pinigų biudžete.
I. Segalovičienė savo ruožtu atkreipė dėmesį, jog tai vyktų prieš pat spalį vyksiančius Seimo rinkimus.
„Kalbama iš esmės apie biudžeto koregavimo galimybę prieš pat rinkimus. Ir, žinoma, šitoje vietoje kyla įvairiausių klausimų. Kas galėtų paneigti, kad neskirdami tam tikro finansavimo galimai valdantieji mokytojus verčia būti tam tikrais Seimo rinkimų įkaitais ir galimai dirbtinai kuriasi galimybę būti geri ir dosnūs prieš rudens rinkimus“, – svarstė ji.
Prezidento patarėjos teigimu, atlyginimų kėlimas nuo sausio kainuotų apie 80 mln. eurų ir būtų „pakeliama suma“ biudžetui. Ji taip pat teigė, kad įvertinus gautas viršplanines lėšas atlyginimus buvo galima kelti jau dabar.
„Galbūt galima buvo pasistengti daryti kažkokius atnaujinimus ir tuos atlyginimus kelti galbūt ir dabar, įsivertinus tam tikrą situaciją. Lygiai ta pati situacija yra su kitų metų biudžetu“, – kalbėjo I. Segalovičienė.
Nacionaliniam švietimo susitarimui įgyvendinti kitų metų biudžete Vyriausybė papildomai ketina skirti daugiau kaip 387 mln. eurų.
LŠDPS su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nesutaria dėl esminių reikalavimų: darbo užmokesčio pedagogams, darbo krūvio sandaros ir mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.
ŠMSM kartoja, kad labiau didinti atlyginimų nėra finansinių galimybių.