„Kyla klausimas, ar tikslingai naudojami mokesčių mokėtojų pinigai ir ar kokybiškai bus patikrinta, kaip šios įstaigos laikosi licencijos sąlygų. Juk tam prireiks ne tik valstybės lėšų, bet ir gausių žmogiškųjų resursų“, – pirmadienį išplatintame pranešime cituojama Odontologų rūmų pirmininkė Vilma Brukienė.
Pasak jos, toks institucijos dėmesys rodomas tik odontologų bendruomenei.
„2022-aisiais tikrinamų kitų medicinos įstaigų sąrašas nebuvo taip drastiškai išplėstas, jis apsiriboja 13 įstaigų, t.y. 100 kartų mažiau nei odontologinių įstaigų. VASPVT svetainėje pateiktais duomenimis 2021 metais buvo tikrinta 621 odontologinė įstaiga, kitų medicinos praktikos įstaigų apskritai planine tvarka tikrinta nebuvo“, – teigia V. Brukienė.
„Matyt Akreditavimo tarnybai nepatinka odontologų siekis stiprinti savivaldą ir štai rastas būdas tam tikra prasme parodyti, kad mūsų tikslas, kurį savo programoje palaiko ir Seimo valdantieji, turės atitinkamą kainą“, – sako ji.
Odontologų rūmų teigimu, toks sprendimas priimtas po to, kai Seimas pradėjo svarstyti pataisas, kuriomis jiems siekiama sugrąžinti odontologų veiklos licencijavimą.
2019 metų gruodį tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva Seimas buvo nusprendęs, kad nuo 2020 metų gegužės odontologų licencijavimą perima Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.
Po perėmimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė teigė, jog akreditavimo funkciją Odontologų rūmai vykdė neatsakingai ir labai formaliai.