Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Apibendrinant aišku, kad čia klausimas yra visiškai ne demokratijoje. Taip pat naudojami argumentai, liečiantys homoseksualus. Tai įprastiniai teiginiai, kurie lengvai paveikia visuomenę ir atkreipia jos dėmesį. Bandoma užsitikrinti palaikymą pačiomis banaliausiomis priemonėmis, deja, veiksmingomis.

Tačiau požiūrio esmė slypi konfrontacijoje tarp federalizmo ir nacionalizmo/konservatyvizmo. Ne veltui paminėta D. Britanijos konservatorių partija. Galbūt yra potraukis ir tokioms partijoms kaip UKIP (gana radikaliai prieš ES pasisakanti britų partija), o gal ne BNP (britų nacionalistai radikalai).

Pats asmeniškai palaikau federalistų pusę. Argumentuoti šiai nuomonei prireiktų atskiros diskusijos ir daryti tai komentuoti eilinį straipsnį nematau prasmės. Trumpai pasakysiu tik tiek, kad nacionalizmas yra žmonijos yda. Tai priežastis lėmusi didžiąją dalį žmonijos konfliktų. ES sėkmingai įrodė, jog bendradarbiavimas neša naudą, ko negali savitarpio izoliacija. Valstybės ribos neturėtų būti mūsų suvokimo ribos. Galima liesti ir ilgosios perspektyvos geopolitikos temas, kur mažos (įskaitant D. Britaniją, Vokietija ir Prancūziją) Europos valstybės neišvengiamai pralaimi. Tik tol, kol veikia pavieniui.

Bet nesiplečiant apie savo nuomonę, siūlau kandidatui nevyniot žodžių į vatą, o tuomet nebus problemų ir išvengiant nelogiškų pasisakymuose.

Apskritai, manau kad tik socialinės kamikadzės ryšis balsuoti už TPP ar jos kandidatus bet kuriuose būsimuose rinkimuose įskaitant ir ateinančius EP.

Reikėtų pabrėžti, kad kandidatas pats sau prieštarauja.

Visų pirma jis nurodo, kad Europos parlamentas yra nedemokratiškas. Vėliau netiesiogiai pateikia faktą (teisingą faktą), jog po Lisabonos sutarties priėmimo EP taps demokratiškesniu. Dar vėliau jis pasisako prieš Lisabonos sutartį. Akivaizdu, kad, jei siekiama demokratiškesnio EP, Lisabonos sutartį vertėtų palaikyti.

Be kita ko neteisinga pati formuluotė, jog EP yra nedemokratiškas. Demokratijos trukumu apeliuojama bandant pasakyti, jog EP turi per mažai galių kaip vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija. Tačiau pats EP nėra nedemokratiškas. Šiose formuluotėse yra nemažas skirtumas.

Lisabonos sutartis padidinis EP galias, šitaip rinkėjų tiesiogiai renkama institucija sutvirtins savo pozicijas, o tai laikoma demokratijos laimėjimu. Be kita ko, Lisabonos sutartis sudarys galimybę ES piliečiams dalyvauti ES teisės vystymo procese peticijų pagalba. Iki šiol tokios galimybės nebuvo. Todėl bet kuris asmuo, pasisakantis už demokratijos plėtrą, turėtų palaikyti Lisabonos sutartį. Akivaizdu, kad šis kandidatas tiesiog eina pagrindinėmis Libertas pėdomis (kaip žinome, Tautos prisikėlimo partija yra nutarusi kandidatuoti per Libertas). Todėl, kaip jau minėjau, vieni komentarai prieštarauja kitiems ir rezultate gauname, kad demokratija lieka nebe pagrindiniu interesu. Tiesą sakant, įdomu koks tada tas interesas, jei ne nacionalistinės fobijos.
Nuo kai kurių komentarų - liūdesys apima. Kas toks nenuodemingas, temėto akmenis į visas keturias puses. S.Stoma - viena tų kūrybingai mąstančių,intelektualių asmenybių,kurios vertos atstovauti Lietuvą EP. Patikėkite, tik moralus, kūrybiškas mąstymas padės išlaikyti mūsų nuostabaus pasaulio vertybes, dėl kurių įtvirtinimo ir kuriama ši tautų sąjunga . Demokratinės S.Stomos nuostatos - pagrindinių vertybių bazė. Matyčiau šį ir dar kelis intelektualus, kurie neabejotinai galėtų įtakoti europinių struktūrų darbą , tai ir matyti iš šio interviu. Daugelis besiveržiančių į Briuselį puoselėja labiau kišeninius interesus. Man įdomu, kodėl esantys europarlamentarai neįtakoja mūsų "valstybininkų" darbo, kažkodėl jie teisinasi, kad Lietuvoje neįsiklausoma i jų pastabas. Tad, labai reikėtų , kad už savo neteisingus sprendimus vadovai atsiskaitytų aukštesnėms Briuselio institucijoms - tai būtų tikra kontrolė, nes kitaip su mūsiškiais ,kaip matome,neįmanoma susitvarkyti, jiems reikia prievaizdo, jei ne Maskvos, tai Briuselio.Kitaip jie meilės Tėvynei neišmoks. Tikėtina, naujoji Prezidentė prie viso to labai prisidės.
Kazkaip skaitau ir negaliu patiketi, kad tiek zmones sugeba vieni ant kitu purvo pilti. Lietuviams tik duok pakalbeti, bet nepavalgyti, o jei tik ka apsmeizti tai isvis pirmi. Manau, kad visi tie kurie cia prikisineja del pinigu tai is pavydo snekat, nes negalit patys patekti nei i ta pati Seima, nei i ta EP. Na cia lietuvaiciu bruozas nieko nauja :) Patys rinkote Seima, patys zinojote ka renkate, niekas neverte, issirinkote ir dabar turetumete dziaugtis. Naivuoliai manantys, kad jau kiti kandidatai i EP yra geresni, visi moka graziai pamirkseti, pakalbeti ir tai dar kartais graziai neiseina. Bet manau, kad butent S. Stomos ir keleto kitu kandidatu nereiktu itraukti i tik graziai snekanciu kandidatu sarasa. Manau tikrai yra protingas ir turintis bent jau ideju ir minciu, einantis su ideja. Turintis kazkoki tiksla, kurio manau tikrai ir sieks. Kas jau ten geresni? Paksistai? o gal lietuvos kelias?:) ar lenkai? ar tie socdemai kurie visa krasta in krize ivare, na ne matyt Frontas su Paleckiu priesakyje:) na va geriau pagalvojus Stoma tai mums kazkokia sviesa tunelio gale pries visa sita piktadariu sutve. Tad nera ko cia burnoti ir pavydeti, tik reikia truputi protingai pamastyti prie balsuojant.
Kriminalinis nusikaltelis keičia Europą! Negi toks straipsnio pavadinimas bus po rinkimų? Nejuokinkim Europos su teistais ar kaltinamais.
Mintys padrikos, kaip ir pats besiciaupantis Stoma. Nezinau ar mes jau visai sukvailejome, jei teistus zmones siunciame i ES. Tas pats liecia ir Uspaski. Kokia geda, Lietuva siuncia kriminalinius nusikaltelius. Mokescius slepimas, korupcija - ju pagrindiniai kriterijai. Pagalvokite pries dedami i urna lapeli, ar teisingai elgiuos.
"Politika iš dalies taip pat yra kūrybinė veikla. Čia taip pat nedirbi 8 val., o vakare galvoji apie kažką kita. Tai yra gyvenimo būdas."

Jo... GĖDA. Kompetencija nulinė, tai ir eina užsiimti kūrybine veikla.
AR JAU VISAI NUSIGYVENOM, KAD RUOŠIAMĖS RINKTI UŽ KRIMINALINĮ NUSIKALTIMĄ TEISTĄ ASMENĮ Į EP?
SS "...EP pagal dabartinę Europos valdymo struktūrą yra keistas darinys. Jo galios gerokai mažesnės nei nacionalinių parlamentų, institucija labai priklausoma nuo Europos Komisijos bei ES Tarybos". Va, išrinksime Stomą, nuvažiuos į Europą ir EP iškart pasidarys demokratiškas. Gal gi gerai, kad EP galios yra mažesnės, nei nac. parlamentų. Ar Stomai reikia kad jos būtų tokios, kaip anksčiau Maskvos? O ką galėjo LTSR Aukščiausioji taryba? Stoma per daug susireikšmina. Bet, balsuok nebalsavęs šita partija 5 proc. barjero neperžengs. Be reikalo balsas prapuls.
Kol nera ES konstitucijos, apie elementariausia tvarka ir padoruma tame Gariunu turguje - Europarlamente, Komisijoje, Taryboje nera ko kalbeti. Vejais leidziami nariu piniginiai inasai. Tatp kitko, D. Britanija issikovojo stodama, kad ji , kaip "varginga" salis, bus atleista nuo inasu i Eurobiudzeta.Isivaizduokite valstybiu sajunga, kur nera sienu ir muitu, bet kiekvienoje is dvidesimt septyniu nariu savos mokesciu sistemos. Absurdas. Tokia Europos Sajunga. Del to ir atlyginimu skirtumai tarp nariu desimteriopi. Suprantu, kad toks chaosas naudingas Vokietijos-Prancuzijos asiai.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų