Todėl vienoje „Facebook“ grupėje jis pradėjo diskusiją: „Sveiki. Tokį klausimą turiu. Jei neatvyksiu tam tikrą dieną, kas man gresia? Gal kas yra susidūrę su tokia situacija“.
Prie šio teksto vaikinas pridėjo nuotrauką, kurioje parašyta iki kurio dienos jis turi pateikti reikalingus dokumentus.
NUOTRAUKOS: jautriame socialiniame projekte įamžintos šauktinių ašaros
(14 nuotr.) Vytenis, 18 m. „Aš tai visai galėčiau, nes dažnai jaučiu, kad neturiu jėgų prisiversti kažką daryti. Jeigu žmogus visa tai atlaiko ir nepalūžta, tai čia labai gerai. Mane labai įkvepia mano draugės-šaulės pasakojimai.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Edvinas, 18 m. „Ar galima prievarta įkalinti žmogaus pasirinkimą kanarėlės narvelyje ir teigti, kad gyvename laisvėje?“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Danas, 28 m. „Manau, kad mesišaugome iš tų laikų, kai vyrai turėjo tempti bizonus iš miškų. Dėl kariuomenės, ar ji blogai – ne. Dėl privalomos, ar ji gerai – irgi ne.
Vytautas, 27 m. „Kariuomenė vyru nepadaro, jeigu buvai durnas, tai ir liksi.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Denisas, 23m. „Šiuolaikinėje visuomenėje nėra vietos priespaudai ir diktatūrai. Priverstiniai dalykai yra ir turi būti tik kiekvieno atskiro individo pasirinkimas.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Dominykas, 26 m. „Mano reikalas, kokiu vyru aš renkuosi būti.“
Jaunius, 18 m. „Ginklas rankose neparodo, kad esi vyras.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Jegoras, 25 m. „Tik kovoje yra įmanomas pralaimėjimas.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Justas, 18 m. „Manau, kad stiprybė yra leisti sau turėti laisvę rinktis. Tad leiskite mums būti stipriems.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Justas, 27 m. „Man kariuomenė yra laiko švaistymas ir nesuprantu, kiek dar karių reikia. Yra labai daug savanorių. (N. Rekašiūtės nuotr.)
Lukas, 25 m. „Jeigu mane kviestų į kariuomenę, ieškočiau priežasties neiti, nes esame susituokę, mums viskas labai gerai sekasi, tad mano pozicija yra tokia tik dėl šeimos. Per daug esame sukūrę, kad būtų galima sugriauti.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Martynas, 22 m. „Labai vyriška yra priimti savo paties sprendimus.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Mindaugas, 25 m. „Reikėjo ne panaikinti kariuomenę, o ją palikti. Man baigiant mokyklą ją nuėmė, tada džiaugiausi, o dabar galvoju – reikėjo palikt ir reikėjo nueiti.
Rokas, 17 m. „Vyriška yra siekti savo tikslų ir ginti savo požiūrį į gyvenimą. Į karą kiekvienas gali eiti, bet ne kiekviename žmoguje yra kariuomenė.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Erdvė internautų pokštams
Savaime suprantama, toks įrašas sulaukė dviprasmiškų internautų vertinimų ir aštrių nuomonių. Savaime suprantama, kad dalis internautų nepraleido pajuokauti arba šmaikščiai patraukti 22-jų jauną vyrą per dantį.
Kiti suskubo Eimantą vadinti bailiu ir ragino atlikti privalomąją karinę tarnybą. Pateikti argumentų, kodėl jis taip turėtų elgtis, per daug nesivarginta.
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė
(7 nuotr.) Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė (Nuotr. aut. j. eil. Toma Rimkevičiūtė)
Dar kiti, savo ruožtu dalijosi asmenine patirtimi. Iškart jaunam vyrui pasakyta, kad jam gresia bauda. Puse minimalios baudos, anot internautų, sudaro viso labo tik 15 eurų.
„Sumokėsi tuos 15 eurų ir kuriam laikui paliks ramybėje. Jie iš tokių susirenka reikiamą sumą pinigų ir nusiramina“, - patarinėjo vienas „Facebook“ vartotojas.
Kiti antrino pastarajam, tiesa, pridurdami, kad bauda gali būti ir šiek tiek didesnė – tarp 30-50 eurų.
„Drąsiausi“ buvo užsienyje gyvenantys žmonės. Jie teigė jau kurį laiką ignoruojantys tokius kvietimus į kariuomenę, nes neketina grįžti į Lietuvą. O kokios priežastys privertė Eimantą pradėti diskusiją dėl galimybės išvengti tarnybos? Šios istorijos herojus atsakė į tv3.lt klausimus.
Įvardijo pagrindines priežastis
- Dėl kokių priežasčių nori išvengti karinės tarnybos?
- Yra kelios priežastys. Šiuo metu turiu merginą ir nenoriu jos palikti net 9 mėnesiams. Tokios aš nerasiu, myliu ją labai ir kažkaip palikti nelabai noriu. Taip pat turiu gerai apmoką darbą, kurio palikti taip pat nenoriu. Tokio gero apmokamo darbo tikrai po tarnybos nerasiu.
- Tai yra pagrindinės priežastys?
- Dar nepaminėjau vieno svarbaus aspekto. Jei paliksiu šį darbą, tai viskas bus net labai blogai. Esu pasiėmęs paskolą, turiu nusipirkęs namą ir visas paslaugas apmoku, tai nelabai kas už mane apmokės. Todėl ir nenoriu, kad mane paimtų į kariuomenę.
- Ką apskritai manote apie privalomąją karinę tarnybą?
- Nauda būtų, mano nuomone, jei kas savo noru eitų tarnauti. Prašom, tegul išmėgina savo jėgas, ištvermę ir panašiai. Priešingu atveju, tie 9 mėnesiai gali sugriauti žmonių gyvenimą.
Pagalvokite, beveik metus reikėtų be jokio darbo sėdėti, palikti šeimą ir panašiai. Mano jau du broliai tarnauja kariuomenėje. Tai ir didelė našta tėvams. O ir pačiam labai sunku išeiti iš namų ir tarnauti Lietuvai.
Dabar grasina baudomis. Bet ką tie 9 mėnesiai duos? Nėra jokios prasmės išmesti iš savo gyvenimo beveik metus. Be jokio tikslo.
REKLAMA