Vilkaviškio rajone, Gižų kaimo teritorijoje, policijos pareigūnai sustabdė du bičiulius, minančius dviračius. Abu vyriškiai važiavo įkaušę. Policininkai rašo protokolą, dviratininkams teks mokėti baudą.
Tačiau vienas sustabdytųjų jokios kaltės neįžvelgia. Vyriškis pasakoja visą dieną vežęs šieną, troškulį malšinęs alumi, o dabar valgyti į parduotuvę važiuoja nusipirkti. Dviratininkas širsta: ar policija neturi ką veikti, kaip tik tokiais, jo galva, menkniekiais užsiimti.
Statistika kraupi: kasdien, visoje šalyje pareigūnams įkliūva dešimtys girtų dviratininkų.
Pernai vien Marijampolės savivaldybėje policininkai sulaikė 800 neblaivių dviratininkų. Šiais metais jau yra įkliuvę kone du šimtai. Dviratininkų nebaugina nei pavojai kelyje, nei baudos – nuo 80 iki 150 eurų.
„Jie jaučiasi komfortabiliai. Jam prireikė važiuoti – sėdo ant dviračio. Ta bauda jų labai neišgąsdina. Ypač ir tas kontingentas, kuris sulaikomas, vairuojant dviratį neblaiviems, jie pripratę prie to savo gyvenimo būdo“, - kalbėjo Marijampolės kelių policijos viršininkas Rolandas Gylys.
Šalies policininkai kasdien vykdo reidus ir tikrina vairuotojų blaivumą. Dviratis yra priskiriamas normaliai, eisme dalyvaujančiai, transporto priemonei. Čia, kaip ir automobilius vairuojantiems, galioja keturios šimtosios promilės. Dažniausiai girti ant dviračio lipa kaimų gyventojai. Miestuose gyvenantys dviračių mėgėjai, pareigūnams dažniau įkliūva dėl lengvesnių pažeidimų.
Netoli Marijampolės esančiame Balsupių kaime policininkai sustabdo Artūrą. Vyriškis blaivus, tik liemenės neapsivilkęs. Policininkai vyro nebaudžia, tik įspėja. Artūras neslepia kartą pareigūnams jau įkliuvęs, kad važiavo dviračiu girtas. Baudos tada gavo 125 eurus.
Per metus šalies keliuose per avarijas sužalojama apie 300 dviratininkų. Maždaug 20 nelaimių baigiasi mirtimi.
Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.