„Jeigu kažkas nori ilginti tarnybą, turi taip pat sau pripažinti, kad tai dar keleriais metais atitolintų mūsų nacionalinei divizijai reikalingo personalo parengimą“, – žurnalistams trečiadienį sakė D. Šakalienė.
„Jau nekalbant apie tai, kad dvejų tarnybos metų laikotarpis, ko gero, nemažai daliai jaunuolių tėvų primena sovietmetį, kai dveji metai tarnybos, turbūt, ne visai geras konotacijas kėlė“, – pridūrė ji.
Ministrė leido suprasti, kad ji pritartų siūlymui, kad tarnyba truktų ne devynis, o šešis mėnesius.
„Pagrindinė (tarnybos trumpinimo – ELTA) priežastis yra ta, kad mes galėtume parengti daugiau karių per trumpesnį laiką, naudojantis ribota infrastruktūra ir ribotais personalo pajėgumais“, – kalbėjo D. Šakalienė.
ELTA primena, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Giedrimas Jeglinskas praėjusią savaitę LRT televizijai užsiminė, jog ketina inicijuoti diskusijas dėl privalomosios karo tarnybos terminų ilginimo bei moterų šaukimo.
„Tarnyba turi būti metai, gal ir dviejų metų“, – teigė jis, pažymėdamas, jog taip tarnyba taptų efektyvesnė.
Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras tokią idėją sutiko pozityviai. Anot generolo, būtų galima pradėti diskusijas šiuo klausimu ir įsivertinti galimybes ilginti šauktinių tarnybą. Teigiamai idėją vertina ir krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, tačiau akcentuoja, kad iš pradžių reikia išspręsti esmines kariuomenės infrastruktūros problemas.
Prezidentūra taip pat pabrėžia, kad tokiems planams reikėtų didelių investicijų į karinę infrastruktūrą ir karių aprūpinimą.
Tuo metu premjeras Gintautas Paluckas mano, kad artimiausiu metu jo vadovaujama Vyriausybė apie tai nediskutuos. Socialdemokrato teigimu, šiuo metu krašto apsaugos srityje yra svarbesnių temų.
Tiesa, liepos mėnesį Seimas pritarė siūlymui didinti privalomajai karo tarnybai šaukiamų jaunuolių skaičių.
Šįmet į privalomąją tarnybą ketinama pašaukti per 3,8 tūkst. jaunuolių. Kasmet šis skaičius palaipsniui augs ir nuo 2027 m. tarnauti bus kviečiama daugiau kaip 6 tūkst. prievolininkų – ribiniai skaičiai sieks nuo 4240 iki 7040 vaikinų. KAM vertinimu, ilgainiui tai sudarys sąlygas pereiti prie visuotinio šaukimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!