• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki savivaldos rinkimų likus mažiau nei savaitei, dauguma kandidatų į Vilniaus merus stojo kartu debatuoti apie svarbiausias sostinės problemas: darželių trūkumą, viešąjį transportą, spūstis, miesto viziją ir kt. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su svarbiausiais kandidatų planais Vilniui.

41

Iki savivaldos rinkimų likus mažiau nei savaitei, dauguma kandidatų į Vilniaus merus stojo kartu debatuoti apie svarbiausias sostinės problemas: darželių trūkumą, viešąjį transportą, spūstis, miesto viziją ir kt. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su svarbiausiais kandidatų planais Vilniui.

REKLAMA

Mykolo Romerio universitete antradienį surengti debatai, kuriuose dalyvavo į Vilniaus merus kandidatuojantys Remigijus Šimašius (visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!”), Artūras Zuokas (vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius“), Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partija), Virginijus Sinkevičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Naglis Puteikis (Lietuvos centro partija), Remigijus Lapinskas (Lietuvos žaliųjų partija), Dainius Kreivys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Martynas Nagevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Andrius Stasiukynas (visuomeninis rinkimų komitetas „Junkis“).

Vilniaus vizija

Pirmiausiai kandidatai paprašyti trumpai pristatyti savo Vilniaus viziją. R. Šimašius sakė norintis užtikrinti geresnį Vilniaus švietimą, miegamuosius rajonus paversti gyvenamaisiais rajonais ir plėsti miestą pietų kryptimi. R. Lapinskas teigė norintis kurti bendruomenišką, patogų, saugų, žalią bei pasauliui atvirą Vilnių.

REKLAMA
REKLAMA

M. Nagevičius Vilnių mato liberalų, turtėjantį, multikultūrinį, kaip miestą, kur žmonės gali įgyvendinti savo idėjas, kurti verslą. A. Zuokas žada nemokamą viešąjį transportą, į šią sistemą įtraukti automobilių dalijimosi paslaugą, užtikrinti kokybišką švietimą.

REKLAMA

D. Kreivys Vilniuje planuoja patogų viešąjį transportą, kultūrą ir sportą, mažesnes spūstis bei taršos kontrolę. V. Sinkevičiaus prioritetai – miegamųjų rajonų kvartalinė renovacija, patogesnis susisiekimas, krepšeliai vaikams bei platesnis darželių tinklas.

G. Paluckas planuoja įvesti keturias darbo dienas socialiniams darbuotojams bei keisti teritorijų planavimo principus. N. Puteikis nori Vilniuje išsaugoti erdvę, gamtą, miškus, o „stiklainius, dangoraižius patraukti į šonus“.

REKLAMA
REKLAMA

A. Stasiukynas sako norintis, kad Vilnius būtų draugiškas gamtai miestas, kuriame gyventojai galėtų jaustis savo šeimininkais.

Nesibaigiančios sostinės darželių problemos

Vienas pagrindinių visus kandidatus į merus vienijančių klausimų – sostinės darželiai. Štai D. Kreivys teigia, kad per pastarąją kadenciją taip ir nepavyko išspręsti šios problemos.

„Valstybinių darželių Vilniuje yra per 120 ir dar virš 100 privačių. Didžiausias problema – darželių trūkumas. Spalį dar 3 tūkst. žmonių laukė eilėje, nėra vietų vaikams. Svarbiausias klausimas – darželių statyba ir plėtra“, – sakė D. Kreivys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į tai R. Šimašius atsakė, kad šią problemą per jo vadovavimą Vilniui tikrai pavyko išjudinti.

„Prieš 4 metus trūko 7 tūkst. vietų, buvo biurokratija, lūžtanti sistema ir korupcija, prieš 3 metus pavyko išspręsti, kad korupcijos ir lūžtančios sistemos nebūtų. Prieš 2 metus pavyko išspręsti, kad visi vaikai patektų į darželius. Dabar, ką sprendžiame, kad visi patektų į darželius šalia namų“, – teigė R. Šimašius.

REKLAMA

Tuo metu R. Lapinskas kritikavo, kad darželiai kuriasi tam nepritaikytose vietose.

„Ateitis priklauso savivaldybės steigiamiems darželiams pritaikytose patalpose su higienos normomis“, – kalbėjo R. Lapinskas.

G. Paluckas kritikavo R. Šimašiaus poziciją ir mano, kad darželių problemą galima spręsti atšaukiant programą, pagal kurią tėvai gauna 100 eurų kompensaciją vaikams samdyti aukles ar apmokėti privačius darželius, jei jie nepatenka į valstybinius darželius. Jo akimis, reikia mažinti darželių grupes ir kelti paslaugų kokybę.

REKLAMA

Jam antrina ir V. Sinkevičius, manantis, kad 100 eurų kompensacija – pinigų švaistymas.

Paklaustas, kaip spręstų darželių kokybės problemą, A. Zuokas sakė, kad sostinėje reikia daugiau naujų darželių. Esą tik tai leistų išspręsti per didelių darželinukų grupių problemą.

Savo ruožtu A. Stasiukynas mano, kad socialinis verslas ir nevyriausybinės organizacijos gali teikti darželių paslaugą.

(Ne)mokamas viešasis transportas

Dar viena daugelį vienijanti idėja – tobulesnis viešasis transportas. Tačiau vienintelis A. Zuokas siūlo šią paslaugą padaryti nemokamą. Kandidato akimis, nemokamas viešasis transportas pritrauks sostinei lėšų iš Gyventojų pajamų mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis būtų skiriamas tik tiems gyventojams, kurie deklaruoja gyvenamąją vietą Vilnius mieste. Tai labai svarbi sąlyga. Taline įvedus nemokamą viešąjį transportą, gyventojai ėmė registruotis mieste ir miesto biudžetas padidėjo“, – sakė A. Zuokas.

Kritikuodamas šią idėją, R. Šimašius sakė, kad vilniečiams svarbiausias kokybiškas ir laiku atvykstantis viešasis transportas, todėl investuoti reikia būtent į tai.

REKLAMA

Paklaustas, kaip spręstų viešojo transporto spūsčių problemą, D. Kreivys teigė, kad griežtintų kontrolės sistemas, kurios stebėtų, jog A juosta važiuotų tik viešasis transportas. Taip pat kandidatas nepalaiko nemokamo viešojo transporto idėjos, nes tai, anot jo, tik kainuotų miestui didžiulius pinigus.

Jam antrina ir N. Puteikis, sakantis, kad spūsčių problemą kelia šviesoforai ir sankryžos.

„Miestas nepagrįstai apstatomas didžiuliais biurais. Miesto valdžia stengėsi sutelkti visą automobilių srautą į centrą, o visos sostinės elgiasi priešingai. Reikia šalinti kamščių problemą – nepagrįstą miesto tankinimą“, – siūlė N. Puteikis.

REKLAMA

Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose į savivaldybės tarybos narius bei merus pretenduoja daugiau nei 13 tūkst. kandidatų.

Kaip mažintų benamių skaičių?

Benamių problema – svarbi sostinei. Paklaustas, kokias šiuo metu benamių problemas mato, G. Paluckas sakė, kad didelė problema ne pinigų trūkumas, o požiūris į benamius.

„Dažnas visuomenės narys yra linkęs primesti benamio situacijos priežastis tam pačiam žmogui. Tačiau dažniausia priežastis – emocinis, intelektinis, psichinis sutrikimas, depresija“, – pastebėjo G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kas, be nakvynės namų įkūrimo, turėtų būti daroma, norint sumažinti benamių skaičių mieste, A. Stasiukynas teigė, kad čia taip pat galėtų prisidėti socialinis verslas ir nevyriausybinės organizacijoms, tik joms turėtų padėti savivalda.

Tuo metu D. Kreivys įžvelgia problemą, kad daugelis benamių nepatenka į nakvynės namus, todėl reikia didinti tokios pagalbos skaičių. Taip pat, anot kandidato, benamiams sunku integruotis į visuomenę.

V. Sinkevičiaus nuomone, savivaldybė pirmiausiai turi rūpintis dirbančiaisiais, šeimomis, o benamių būklė yra „jų apsisprendimas“. 

Kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose į savivaldybės tarybos narius bei merus pretenduoja daugiau nei 13 tūkst. kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų