Rygos policijos stebėjimo kameros užfiksavo kaip prie vienos iš miesto parduotuvių vartojamas alkoholis. Į akis krito vienas įtartinai besielgiantis vyras.
Vyriškis įėjo į parduotuvę ir netrukus išėjęs iš vidinės striukės kišenės ėmė traukti įvairius maisto produktus – dešras, sūrius, konservus šunims, taip pat ir alkoholinius gėrimus.
Pareigūnams kilo įtarimų, todėl nuvyko į vietą. Vyras jau buvo pasišalinęs iš įvykio vietos, o vėliau sustabdytas gatvėje ir pakalbintas.
Iš pradžių vyras pareigūnams neigė apie vagystę. Tačiau nuvežus vyrą prie parduotuvės apsaugos ir patikrinus kameras paaiškėjo, kad už prekes jis tikrai nemokėjo.
Policija: – Ar buvot parduotuvėje?
Vyras: – Ne, nebuvau.
Policija: – Tikrai?
Vyras: – Ne.
Policija: – Bet jei parodytume kameras dabar, kai buvot?
Vyras: – Ne, nebuvau.
Policija: – Buvot parduotuvėje „Maxima“.
Vyras: – Ne, nebuvau.
Policija: – Tada kyla klausimas, iš kur jūs gavote produktus? Ar išsaugojote kvitą, kuriame buvo parašyta, kad yra dešra ir visa kita, ar tiesiog pamiršote už visa tai sumokėti? Pasakykite tai iš karto, nuoširdžiai, nes turime vaizdo medžiagą. Mes matėme. Jei turite ką pasakyti, geriau pasakykite tai dabar.
Vyras: – Na ir kas?
Policija: – Ar mokėjote už paimtus produktus? Kur yra dešra? Parodyti vaizdo įrašą, galime tai padaryti iš karto. Atsakykite, sumokėjote ar ne? Iš karto pasižiūrėkime į „Maximos“ stebėjimo kameras.
Vyras: – Apie kokias prekes?
Policija: – Apie tas, kurias turėjot po švarku.
Vyras: – Taip, aš sumokėjau!
Policija: – Gerai, manau, kad čia viskas aišku, mes jus sulaikysime.
Policija iškėlė baudžiamąją bylą dėl vagystės.
Policijos atstovų teigimu, situacijos, kai žmonės bando vogti maistą, jau tapo kasdienybe.
Rygos policijos atstovė sako, kad iš parduotuvių vagia prekes, kurias lengva parduoti. Jos yra nedidelio dydžio, bet brangios prekės, pavyzdžiui, vagia kavą, alkoholį ir kitas brangesnes pagal kainą prekes, pavyzdžiui, sūrį, kurį vėliau galima parduoti už palyginti nedidelę sumą, kurių pirkėjas visada atsiras.
Policijos pareigūnai primena, kad už tokią vagystę gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų ir bauda nuo 516 iki 10 329 eurų. Kita vertus, jei toks „įtartinas“ pirkinys buvo įsigytas tik dėl neatsargumo, gali būti taikomas areštas iki šešių mėnesių ir ne mažesnė nei 10 eurų bauda. Taip pat gali būti skirta administracinė nuobauda nuo 100 iki 7000 eurų.
Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą ir skaityti daugiau: