Vyriškio veiksmai įvertinti rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teisme priėmus nuosprendį.
Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo pareigūnams pasakojo, kad kovo 23-ąją, apie 13 val., ji laiką leido savo namo kambaryje, kai grįžo V. G. girtas. Pastarasis pas ją gyveno ir dirbo kaip darbininkas ūkyje. Moteris vyriškį buvo prisiėmusi gyventi prieš keletą metų, nes V. G. neturėjo kur gyventi.
Kaltinamasis, sakė nukentėjusioji, grįžęs ėmė daužyti duris. Moteris suprato, kad vyriškis gerokai įpykęs. Matydama, kad jis išgėręs, ji pasakė, kad šis eitų pamiegoti, bet V. G. esą pradėjo ją koneveikti necenzūriniais žodžiais. Nukentėjusiajai einant iš kambario į virtuvę kaltinamasis ją pastūmė. Moteris krito ant žemės, o V. G. ėmė smūgiuoti tiek kojomis, tiek rankomis į įvairias kūno vietas. Užpultoji nuo smūgių mėgino apsiginti ir pasiėmusi nuo stalo puoduką bandė juo suduoti, tačiau ar pataikė, pasakyti teigė negalinti. Nukentėjusioji prisiminė, kad V. G., pačiupęs ją už drabužių, parsitempė į jos kambarį, toliau jai gulint ant grindų smūgiavo į veidą ir kitas kūno vietas.
Toliau, sakė moteris, ji daugiau nieko nepamenanti, nes prarado sąmonę. Atsiminimai nukentėjusiajai grįžo, kai ji basa stovėjo savo gyvenamojo namo kieme, prie pašto dėžutės. Į namus grįžę anūkai iškvietė policiją ir medikus.
Nukentėjusioji teisme papildomai nurodė serganti senatvine demencija. Dėl šio įvykio ji labai išgyveno. Kadangi prieš ją panaudotas smurtas itin paveikė emociškai, maždaug pusantro mėnesio ji gulėjo psichiatrijos ligoninėje. Moteris teigė su V. G. nesitaikysianti, vyriškis jos neatsiprašė, bet civilinio ieškinio reikšti neplanavo.
Kaltinamasis V. G. jam pareikštų kaltinimų neneigė. Vyriškis nurodė, kad nukentėjusiąja pažįsta nuo senų laikų – kartu gyveno apie 5 metus. Kaltinamasis sakė dirbęs įvairius ūkio darbus, skaldė malkas. Vyriškis kalbėjo, kad iki dienos, kai sumušė nukentėjusiąją, su ja sutarė gerai, nesipyko. Tą dieną, sakė V. G., jis su kaimynu išgėrė butelį degtinės. Vyras sakė, kad grįžęs namo su nukentėjusiąja sukonfliktavo, nes jis išvirė jai valgyti, padėjo paruoštą maistą ant stalo, tačiau esą moteris viską numetė nuo stalo ant žemės. Vyras teigė supykęs ir ją pastūmęs.
Šiuo metu V. G. pas moterį nebegyvena – jį iš namų išvarė anūkai. Paklaustas, ar atsiprašė nukentėjusiosios, vyras sakė to padaryti negalėjęs, nes ši neatsiliepė telefonu.
Liudytoju pripažintas nukentėjusiosios anūkas teigė, kad kaltinamuoju V. G. pasitikėdavo, anksčiau jis jokių konfliktų nėra sukėlęs. Įvykio dieną, apie 15 val., vaikinas atvyko į ūkį pasiimti padangų, po kelių minučių atvažiavo ir jo brolis R. Š. Bekraunant padangas prie ūkinio pastato atėjo jųdviejų močiutė. Vaikinai pamatė kraujosruvą po jos dešine akimi. Sumušimo žymių būta ir ant rankų. Močiutė papasakojo buvusi sumušta, be to, nurodė, kad esą V. G. įkišęs ranką jai į kelnaites. Anūkai nuėjo į kambarį, kuriame V. G. tuo metu miegojo, jį pažadino ir liepė dingti iš namų. Šis pernelyg nieko ir neklausinėjo, atsistojo ir išėjo, tačiau atvykę policijos pareigūnai jį sulaikė.
Po kurio laiko atvažiavo greitoji medicinos pagalba. Medikai moterį išsivežė į Tauragės ligoninės Priėmimo skyrių. Apžiūros metu medikai galvoje aptiko kraujosruvą, todėl močiutę išvežė į Klaipėdos universitetinę ligoninę.
Byloje pareikštas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ieškinys, kuriuo prašoma priteisti iš kaltinamojo 196 Eur žalą nukentėjusiosios gydymo išlaidoms padengti. Teismas ieškinį tenkino.
Bylą nagrinėjusi teisėja Daiva Žebelienė sunkinančia aplinkybe pripažino tai, kad vyras veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.
Už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą V. G. paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė be intensyvios priežiūros uždraudžiant per tą laiką vartoti psichiką veikiančias medžiagas.