• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karas Gruzijoje žymi Rusijos grįžimą į įprastines vėžes, mano seminare Kaune dalyvavęs buvęs Maskvos humanitarinio universiteto rektorius, istorijos profesorius Jurijus Afanasjevas.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų vėžėmis profesorius vadina istoriškai susiklosčiusią rusų visuomenės sanklodą, pasižyminčią, pirmiausia, polinkiu į autoritarizmą ir vadinamąja „ordos“ tipo valdžia, į pavaldinius žvelgiančia kaip į okupuoto krašto gyventojus.

REKLAMA

Tokia savo visuomenine sankloda Rusija, J.Afanasjevo manymu, iš principo skiriasi nuo Europos, kurios valdžia esą visuomet buvo „susitarimo valdžia, dialogo, o ne monologo valdžia, valdžia, besirėmusi savanorišku susitarimu, o ne prievarta“.

Istorikas abejojo dialogo tarp Rusijos ir Europos galimybėmis, nes, jo nuomone, tokiam dialogui nesą pagrindo: Europai rūpinti XX amžiaus pradžios ir vidurio konfliktų ir susidūrimų problematika ir jos įveikimo būdai, o Rusija susirūpinusi Sovietų sąjungos žlugimu ir buvusios didybės atstatymu.

REKLAMA
REKLAMA

Grįžimą į „rusų vėžes“, J.Afanasjevo manymu, paskatino dar ir visuotinis Rusijos visuomenės korumpuotumas - padėtis, kai, anot istoriko, „korupcija tapo pagrindiniu visuomenės narių tarpusavio santykių reguliavimo būdu“.

Vertindamas permainų Rusijoje galimybes, istorikas buvo nusiteikęs pesimistiškai ir neįžvelgė būdų, kuriais būtų įmanoma paveikti šiandieninę Rusijos visuomenę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seminarą-apskritojo stalo diskusiją, pavadintą „Europa - senoji ir naujoji: laisvė, solidarumas ir socialinė kritika“, organizavo Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

Seminaras-diskusija buvo skirtas iškilaus lietuvių, britų ir amerikiečių politologo Aleksandro Štromo atminimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų