„Jau kone pusmetį kartas nuo karto valdančioji dauguma bando eskaluoti mintį, kad partija Tvarka ir teisingumas ar atskiri jos nariai gyvena iš kontrabandos pinigų. Tam pasitelkiamos viešosios informacijos priemonės, o valdžios kabinetuose rengiami proginiai susitikimai kontrabandos ir korupcijos problemoms aptarti. Tokios akcijos dėsningos – valdančioji dauguma būtent tokiu būdu bando susilpninti vis stiprėjančią ir vis daugiau visuomenės pasitikėjimo sulaukiančią partiją Tvarka ir teisingumas“, – sakė jos lyderis Rolandas Paksas.
Jo teigimu, pastarųjų dienų Seimo pirmininkės I. Degutienės veiksmai, kuomet vienos iš aukščiausių šalies pareigūnių iniciatyva rengiamas pasitarimas dėl korupcijos problemų, o Antikorupcijos komisijos pirmininkas į jį net nekviečiamas, aiškiai parodo, kad prieš rinkimus pradedama viešųjų ryšių kampanija prieš „tvarkiečius“.
„Emocijomis, o ne faktais paremtos televizijos laidos, iškart po jų rengiami pasitarimai, į juos kviečiantis savus partiečius, dar kartą demonstruojamas nepasitikėjimas to paties Seimo patvirtintu komisijos pirmininku, motyvuojant tuo, kad juo nepatenkinti keli vienos savivaldybės gyventojai ar keletas žurnalistų – tai pagreitį įgaunančios partijos Tvarka ir teisingumas juodinimo kampanijos sudėtinės dalys“, – įsitikinęs politikas.
R. Pakso teigimu, valstybę iš tiesų graužia korupcija ir kontrabanda. Tačiau konservatoriai, užuot ieškoję būdų pažaboti šias blogybes, ligą nuo skaudančios galvos stengiasi perkelti ant sveikos.
„Šiandieninė valdžia savo negebėjimus spręsti kontrabandos ir korupcijos suvaldymo klausimus stengiasi permesti ant „tvarkiečių“ galvos. Tačiau juk būtent valdančioji dauguma įtakoja Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei jos pirmininko darbą, kitų kontrabandos ir korupcijos šalyje situaciją analizuoti ir su ja kovoti privalančių institucijų veiklą. Jeigu konservatoriai to nedaro, tai kuo čia dėta partija Tvarka ir teisingumas? – sakė šios partijos lyderis R. Paksas.
Jis taip pat neatmetė ir galimybės, jog puolimas prieš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką, „tvarkietį“ K. Komskį gali būti inicijuojamas ir dėl gerokai padidėjusio komisijos dėmesio aiškinantis galimus išankstinius politikų ir farmacijos kampanijų susitarimus dėl vaistų kainų antkainio nustatymo, šilumos ūkio tiekimo monopolijų kainų diktato šalies žmonėms, neskaidraus šalies biudžeto pinigų panaudojimo įvairiuose viešuosiuose pirkimuose.
„Manau, kad valdančiajai daugumai daug priimtinesnis būtų labiau sukalbamas Antikorupcijos komisijos pirmininkas, tad valdžia, užuot sprendusi valstybės problemas, ieško įvairių būdų jį pakeisti“, – kalbėjo partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas ir Europos Parlamento narys.