• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams darbdaviai vis intensyviau ieško sezoninių darbuotojų. Labiausiai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. Pasak restoranų atstovų, daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai. Pasirodo, kad jaunimas nori mažai dirbti, bet daug užsidirbti, kai kurie svajoja be jokios patirties į rankas gauti ir iki tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Atšilus orams darbdaviai vis intensyviau ieško sezoninių darbuotojų. Labiausiai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. Pasak restoranų atstovų, daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai. Pasirodo, kad jaunimas nori mažai dirbti, bet daug užsidirbti, kai kurie svajoja be jokios patirties į rankas gauti ir iki tūkstančio dviejų šimtų eurų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Justas dirba jau beveik trejus metus restorane, aptarnavimo skyriuje, pamainos vadovu. Savo karjerą jaunas vaikinas pradėjo nuo sezoninio darbo.

„Pačioje pradžioje aš atėjau be patirties, bet iš karto buvau imlus darbui, nes labai mėgstu bendrauti su žmonėmis“, – sako „Sugarmour“ pamainos vadovas Justas. 

Pasak Justo, padavėjų darbas pasižymi lanksčiu grafiku, dosniais arbatpinigiais, todėl tai studentams yra geras būdas užsidirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Studentams dirbti šį darbą gėda 

Kai kurie, vis tik, privengia šio darbo – mat neretai laiko jį gėdingu.

„Kiek bent pašneku savo aplinkoj, jie tokį darbą mato kaip gėdingą, nes tu kažkam patarnaut turi. Jaunimas yra įpratęs iš karto gauti geras pareigas, iš karto nori visko greitai“, – teigia Justas. 

REKLAMA

Atšilus orams, darbdaviai jau ieško sezoninių darbuotojų. Dabar vasarai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. 

„Jau atsidarinėja lauko terasos ir mes jau intensyviai pradėjome ieškoti mūsų komandos papildymo tiek į virtuvės sąstatus, tiek aptarnaujančio personalo“, – pasakoja „Saldi kava“ direktorė Žaneta Birbilienė. 

Pasak Žanetos Birbilienės, nemažai sezoninių darbuotojų išvažiuoja į pajūrį, todėl didmiesčiuose trūksta darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra labai didelis srautas žmonių, kurie išvažiuoja dirbti į pajūrį, tuomet miestuose, tiek Vilniuje, tiek Kaune mes jaučiame stygių“, – sako „Saldi kava“ direktorė. 

Daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai, kurie nori užsidirbti prieš stojant į aukštąsias mokyklas.

Pašnekovė išskiria ir tai, kad sezoninio darbo ieškantys asmenys yra gana motyvuoti – patys rašo laiškus, siunčia savo gyvenimo aprašymus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai daug sulaukiam intencijos iš pačių žmonių, pačio jaunimo, ateina į restoraną, siūlo savo CV, siunčia elektroniniais laiškais“, – komentuoja Ž. Birbilienė. 

Iškart nori didelio atlygio 

O viešbučių ir restoranų asociacijos atstovas tikina, kad jaunimas, ieškantis sezoninio darbo, dažniausiai yra be patirties, tad ir atlyginimas siūlomas minimalus. O jaunimas iš karto nori gauti bent 1200 eurų į rankas, nors dirbti daug ir sunkiai nėra pasiruošęs. 

REKLAMA

„Jis atidirbęs tau dvi savaites pagalvos, tiesiog be jokios priežasties, ne man, einu ieškoti kažko kito“, – kalba viešbučių ir restoranų asociacijos valdybos narys Tomas Rimydis. 

Šis darbas turi ir savų sunkumų – reikalauja tiek fizinių, tiek psichologinių jėgų.

„Reikia dirbti su žmonėms, svečiais, būti geru psichologu, turėti fiziškai gerą, ištvermingą kūną, kas, vėlgi, yra iššūkis. Dabar jaunimas nėra toks ištvermingas, turi iššūkių su nugarom, nesitreniruoja“, – pasakoja T. Rimvydis. 

REKLAMA

Pasak Tomo Rimydžio, neretai dirbti sezoninį darbą norintys studentai, norėdami užsidirbti, būna ir apgauti. Kai kurie darbdaviai nenori mokėti algų, ar net neužregistruoja darbo sutarčių, o šie dirba net beveik visą parą, todėl tai neretai atbaido žmones imtis sezoninio darbo.

„Kartais pasirašo sutartis, tos sutartys nebūna užregistruotos „Sodroj“, darbuotojas galvoja, kad yra įdarbintas, bet, iš tikrųjų, neįdarbintas. Taip daug jaunimo yra nusvilę. Gyvena padvaluose, palėpėse, tikrai nežmoniškomis sąlygomis, dirbdami po 16–18 valandų per dieną“, – tikina viešbučių ir restoranų asociacijos atstovas Tomas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet siūlo didesnius atlyginmus 

Užimtumo tarnyba pastebi, kad maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuje darbdaviai ieško darbuotojų jau nuo pavasario pradžios.

„Maitinimo ir apgyvendinimo sektoriai, jie daugiau kovą, balandį, gegužės mėnesį prasideda pikas“, – sako Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė. 

Daugiausia darbo pasiūlymų sezoniniams darbams teikia statybų, transporto, kelių sektoriai. Pastebima ir tendencija – jau dvejus metus iš eilės ypač trūksta virėjų, kuriems siūlo apie 2 tūkstančius eurų į rankas.

REKLAMA

„Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais metais, virėjai yra labai populiari profesija, ji ir yra įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą“, – teigia G. Sinkevičė.

O šiemet sezoniniams darbuotojams siūlomas didesnis darbo užmokestis nei prieš metus.

„Tiek virėjų, tiek maitinimo sektoriaus, tiek statybų sektoriaus tas atlyginimas kyla, plius minus, vidutiniškai apie 200–300 eurų“, – pasakoja Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja. 

Šiuo metu Užimtumo tarnyboje yra registruota jau beveik 15 tūkstančių laisvų darbo vietų sezoniniams darbams.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, easnčiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Ieškau padavėjos į restoraną Palangoje.
Iš jusų tikimės:
1. Mažiausiai 5 užsienio kalbos iš kurių latinų ir japonų butinos.
2. Mažiausiai 15 metų patirtis Ispanijos kurortuose.
3. Kandidato (-ės) amžius iki 25 metų.
4. Ištvermė nes darbo pamaina nuo 08:00 rytk iki 02:00 nakties.
Mes jums siulome:
1. Kas 4-tą laisvą sekmadienį.
2. Restorano kava jums su 2% nuolaida.
3. Galimybė dirbti viršvalandžius.
4. Atlyginimas 920 eurų ant popieriaus apie 700 į rankas.
Susisieksime tik su atrinktais kandidatais.
Didesnes algos - daugiau norinčių dirbti ir daugiau mokesčių į biudžetą. Daugiau pinigu ir gynybai ir medicinai.

Kodel restoranu savininkai nenori prie šalies gynybos prisidėti?
Visur propoganda, visi žino kad problema yra tik atlyginimuose. Kiek oficialiai gauna kavinių darbuotojai į valandą ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų