• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palaipsniui Lietuva leidžia atnaujinti keliones į vis daugiau valstybių. Tačiau šalyje pastebint nežymų naujų užsikrėtimų Covid-19 atvejų augimą, epidemiologai keliautojus įspėja ypač pasirūpinti savo saugumu, o prieš kelionę išsiaiškinti, kokie saugumo reikalavimai taikomi toje šalyje.

Palaipsniui Lietuva leidžia atnaujinti keliones į vis daugiau valstybių. Tačiau šalyje pastebint nežymų naujų užsikrėtimų Covid-19 atvejų augimą, epidemiologai keliautojus įspėja ypač pasirūpinti savo saugumu, o prieš kelionę išsiaiškinti, kokie saugumo reikalavimai taikomi toje šalyje.

REKLAMA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje pateikė rekomendacijas į užsienį planuojantiems vykti gyventojams.

Siūlo apsirūpinti apsaugos priemonėmis

„Tie asmenys, kurie keliauja į užsienio šalis, labai rekomenduočiau jiems pasidomėti, kokia situacija toje šalyje, kad ten neįstrigtų, kokie reikalavimai, atvykus iš Lietuvos. Tą galima padaryti Užsienio reikalų ministerijoje, tos šalies, į kurią ketinama vykti, ambasadoje arba konsulinėje įstaigoje. 

Taip pat Europos ir ligų prevencijos centro išleistose rekomendacijose yra patariama apsirūpinti asmens apsaugos priemonėmis, nes yra šalių, kur jos sunkiai prieinamos, nesvarbu, kad tos šalys yra aukštos ekonomikos šalys, bet tokių problemų gali būti oro uostuose arba kitaip nuvykus“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat epidemiologė keliautojams rekomendavo asmeniškai įvertinti galimą riziką prieš vykstant į vieną kitą šalį bei išsiaiškinti, ar grįžus iš tos šalies į Lietuvą bus privaloma saviizoliuotis 14 dienų.

REKLAMA

Leidžiama vykti į daugiau šalių

Nuo birželio 8 dienos Užsienio reikalų ministerija atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“ Ispanijai ir Maltai, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Jungtinę Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

Užsienio reikalų ministerija ragina atsisakyti nebūtinų kelionių į Belgiją ir Airiją, kur sergamumas COVID-19 liga išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Vykstantys į kitas Europos ekonominės erdvės valstybes yra raginami imtis atsargumo priemonių. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeisti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą. Lietuvos piliečiai, planuojantys keliones į užsienį, ypač už Europos ribų, raginami itin atsakingai įvertinti galimus kelionės trikdžius ir pasidomėti užsienio valstybėse vis dar taikomais reikalavimais atvykusiems izoliuotis ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nuo pirmadienio atnaujintas valstybių, iš kurių į Lietuvą gali atvykti užsieniečiai, sąrašas. Primename, kad Lietuvos piliečiai į Lietuvą gali grįžti visuomet, tačiau pateiktame valstybių sąraše nurodoma, ar grįžus jiems bus būtina laikytis privalomos izoliacijos.

Paskelbtas naujas šalių, iš kurių galima atvykti, sąrašas

Paskelbtas birželio 8–14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis. Taip pat nustatyta, kad, atsižvelgiant į didelį sergamumą, į Lietuvą nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės bei Portugalijos. Iš Belgijos ir Airijos atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija, šeštadienį skelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronavirusu (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų yra nuo 15 iki 25 atvejų, iš tokios šalies leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau atvykusiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių ne tik leidžiama atvykti, bet atvykusiems nereikia izoliuotis. 

Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems, jei 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis yra 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų reikės izoliuotis 14 dienų.

REKLAMA

Ar žmogui būtina izoliuotis grįžus iš užsienio, priklauso nuo pirminio žmogaus kelionės taško. Tai reiškia, kad, jei žmogus turi įrodymą, jog keliauja iš šalies, iš kurios grįžus ar atvykus izoliavimas netaikomas, izoliuotis jam nereikia net tuo atveju, jei keliavo per kitas šalis. Tačiau tik tuo atveju, jei tose šalyse nebuvo apsistojęs verslo ar kitais tikslais. Jei keliaujantysis tokio įrodymo neturės, jam bus taikomos priemonės pagal paskutinę lankytą šalį, iš kurios jis tiesiogiai atvyks į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu žinoti, kad keltu iš Švedijos atvykstantieji turi būti budrūs, nes dėl padidėjusio sergamumo šioje šalyje, atvykus į Lietuvą jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija net ir tuo atveju, jei asmuo į keltą Švedijoje keliavo tranzitu iš Norvegijos ar Danijos. 

SAM taip pat primena, kad šalių sąrašai kinta kas savaitę, tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

Taip pat svarbu paminėti, kad jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai gali būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Visgi tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Ši nauja tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Sprendimai dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių atvykimo kol kas nepriimti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų