„Modernizavimas yra svarbu. Kita vertus, su prezidente kalbėjome, kad (...) pirkimai aprūpinimas turi būti absoliučiai skaidrūs ir visuomenei nesukelti jokių abejonių“, - po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite penktadienį žurnalistams sakė R.Karoblis.
„Tikrai negaliu pasakyti, kad ateisiu, surinksiu naują komandą ir naujas mechanizmas bus sukurtas iš karto, tam prireiks laiko“, - pridūrė kandidatas, šiuo metu einantis užsienio reikalų viceministro pareigas.
Pirkimų skaidrumas didelio dėmesio sulaukė šiemet paskelbus, kad kariuomenė 2014 metais virtuvės reikmenų pirko aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina.
Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos Lietuva smarkiai padidino gynybos biudžetą ir žada iki 2018 metų pasiekti NATO numatytą 2 proc. bendrojo vidaus produkto rodiklį.
R.Karoblis teigė, kad jeigu saugumo situacija regione nesikeis, krašto apsaugai ateityje turėtų būti skiriama daugiau negu 2 proc.
Jis taip pat remia idėją įvesti visuotinį privalomą šaukimą į kariuomenę.
„Asmeniškai manau, kad to reikėtų, bet turime diskutuoti, kada, kaip, kaip ruošime visuomenę. Tai bus diskusija ruošiant Vyriausybės programą“, - žurnalistams sakė R.Karoblis po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.
Dalinį šaukimą Lietuva sugrąžino pernai, per metus pakviečiama apie 3 tūkst. jaunuolių. Kandidatas į premjeras Saulius Skvernelis šį mėnesį sakė, kad ilgainiui šalyje būtų galima pereiti prie visuotinio šaukimo.
Ekspertai sako, kad priėmus politinį sprendimą, tam pasirengti prireiktų ne vienų metų. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė neturėtų kur apgyvendinti papildomus tūkstančius šauktinių, trūktų lėšų karių ekipuotei ir instruktorių jiems apmokyti. Kaip realią datą dauguma specialistų įvardija 2020 metus.
Tarp svarbių darbų R.Karoblis įvardijo tarptautinio NATO bataliono priėmimą, kibernetinę gynybą. Vokiečių pagrindu suformuotas dalinys Lietuvoje bus dislokuotas kitų metų pradžioje.