Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai teigia, kad jau ilgą laiką stringa darbo užmokesčio kėlimo, Vidaus tarnybos statuto bei Policijos veiklos įstatymų priėmimas. Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija ir partijos deleguotas ministras Dailis Alfonsas Barakauskas nesiima jokių priemonių.
„Pasakysiu atvirai – nebematome prasmės kalbėtis su ministru. Manome, kad jis nepajėgia suprasti teisėsaugos sistemos bėdų, čia dirbančių žmonių rūpesčių ir imtis pokyčių. Bėda ta, kad D. A. Barakausko neveiklumo įkaitais tapo daugiau nei 20 tūkstančių statutinių Lietuvos pareigūnų“, - teigė NPPSS vadovas Vladimir Banel. Todėl susitikime su „Tvarka ir teisingumas“ atstovais norėta išsiaiškinti, ar tik ministrui nesiseka suvokti esamos padėties, ar jos nesupranta ir jo kolegos partijoje.
Profesinės sąjungos siekia, kad tarnybą pradėjęs pareigūnas uždirbtų ne mažiau nei 2000 litų atskaičius mokesčius, o darbo užmokesčio skirtumas tarp žemiausios ir aukščiausios kategorijos neviršytų 4 kartų. „Tvarka ir teisingumas“ atstovai sutiko, jog problemų išties daug, o NPPSS tarybos nario Vytauto Lamausko siūlymas šiuos klausimus perkelti į koalicinę tarybą jiems priimtinas.
Susitikime su R. Paksu sutarta, kad „Tvarka ir teisingumas“ teisėsaugos sritį įtrauks į prioritetinų sričių sąrašą, o per 14 dienų bus parengtas veiksmų planas priemonėms įgyvendinti. Šios srities kuratoriumi paskirtas partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus. Siūlymai bus pateikti koalicinei tarybai, o partijos lyderiai juos atstovaus tiek Seime, tiek Vyriausybėje. Tuo tarpu profesinės sąjungoms atiteks visuomeninio konsultanto vaidmuo.
2014 metų valstybės biudžete vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų atlyginimų padidinimui skirta 37,5 mln. litų, tačiau tai, pasak profesinių sąjungų atstovų, neguodžia, nes sistemos problemų tai neišspręs.
Partijos pirmininko teigimu, formuojant rudens sesijos darbotvarkę VRM sistemos pareigūnų – policininkų, ugniagesių gelbėtojų, pasienio tarnybos pareigūnų – darbo užmokesčio didinimas turi būti vienas iš prioritetinių klausimų. Pareigūnai tikisi, kad, jeigu VRM ministras nesiims pavaldžių institucijų gerovės, veiksmų imsis jį delegavusi partija.