• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys mano, kad santuokoje gyvenančios šeimos yra atsakingos ir jos turi būti skatinamos.

REKLAMA
REKLAMA

"Šeima ir santuoka yra neatsiejamos dvi dalys, turinčios būti kuo glaudesniame ryšyje, nes tai yra atsakomybė. Šeimos be atsakomybės nelabai galima sukurti. Šeima turi būti įsipareigojimas iki galo, nes už jos stovi įsipareigojimas ne tik vienas prieš kitą, bet ir įsipareigojimas už tai, kas iš jos atsiranda - tai yra vaikai, jų ateitis ir taip toliau. Todėl tai negali būti trumpalaikė būsena, turi būti ilgalaikė", - penktadienį spaudos konferencijoje Seime, kalbėdamas apie santuokos apibrėžimą, sakė R. Dagys.

REKLAMA

Jo nuomone, santuokos institutas yra labai reikšmingas dalykas, ir jis turėtų būti skatinamas.

R. Dagio teigimu, parama šeimai plačiąja prasme irgi yra svarbus dalykas. "Ministerija, nepriklausomai nuo to, kaip mes suprantame šeimos sąvoką, stengiasi išsaugoti net ir tokias brangias valstybei priemones, kaip motinystės atostogos, kurios yra pačios ilgiausios ir brangiausiai kainuojančios ES", - sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Europos katalikiškų šeimų asociacijų federacijos prezidentė Elizabet Busman (Elisabeth Busmann) sakė, kad Vokietijoje vienas vaikus auginantis tėvas ar motina irgi yra laikoma šeima.

"Pas mus laikomasi tokios tradicijos. Be abejo, gyvenime atsitinka įvairių situacijų, kai reikia priimti įvairius sprendimus. Konfederacija laikosi tokio požiūrio, kad idealu yra siekti santuokos, šeimos, tai yra vertybė. Pagal mūsų vertybes santuoka tai yra pati geriausia forma gyventi partnerystėje ir auginti vaikus, padėti jiems atsiskleisti", - sakė viešnia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, Vokietijoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausiami 15-25 metų jaunuoliai. Iš jų 95 proc. norėtų kurti šeimą ir gyventi šeimoje.

E. Busman taip pat pažymėjo, kad dažnai šeimos griūna ir ne tik todėl, kad yra santykių problemos viduje, bet ir dėl to, kad šeimos nariams keliami ypač aukšti reikalavimai darbo rinkoje.

REKLAMA

Jos nuomone, vieni auginantys vaikus tėvai irgi turėtų būti remiami.

"Gyventi tik partnerystėje ir būti atsakingiems už vaikus - irgi nepaprastas iššūkis gyvenantiems tokioje partnerystėje. Tačiau kai tokios partnerystės griūna, susiduriame su tokia situacija, kai vaikus augina viena mama arba vienas tėvas. Be abejo, finansiškai tokios šeimos turi būti nepaprastai stipriai remiamos", - pažymėjo ji.

REKLAMA

Nacionalinės Prancūzijos katalikiškų šeimų asociacijų konfederacijos pirmininkas Antuanas Renaras (Antoine Renard) sakė, kad Prancūzijoje yra remiami vaikai, kurie gyvena su vienu iš tėvų, nes "mums labai svarbu, kad vaikams būtų gera".

"Mes remiame vaikus, kurie gyvena ir su vienu iš tėvų. Bet tai yra daugiau šeimos politikos socialinis kompensavimas. Pati šeimos politika - investicija, nes investavimas į tradicines šeimas yra vienas iš būdų sumažinti socialines išlaidas ateityje", - sakė Nacionalinės Prancūzijos katalikiškų šeimų asociacijų konfederacijos pirmininkas A. Renaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Seime vyks tarptautinė konferencija "Šeimų judėjimai Europoje ir Lietuvoje: tikslai, siekiai ir bendradarbiavimas". Jos rengėjai - Seimo Socialinių reikalų komitetas ir Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centras.

Konferencijos metu šeimos politikos ekspertai, šeimų organizacijų atstovai iš Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Prancūzijos, Italijos, Kroatijos, Ukrainos, Ispanijos ir Lietuvos diskutuos apie visuomeninių šeimų judėjimų svarbą ir problemas, pasikeis gerąja patirtimi, aptars bendradarbiavimo galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų