„Mes išduodame dokumentus, patvirtinančius galėjimą dirbti, po to sutikrinome migracijoje. Aš manau, 30-ies medikų su slaugytojais kartu išvykimas nėra tokia problema, kokią kartais mėginama pateikti“, - žurnalistams antradienį sakė R.Šalaševičiūtė.
Anot jos, gydymo įstaigose trūksta tam tikrų specialistų, tačiau to nereikia sieti tik su emigracija.
„Specialistai, kurių trūksta, yra visos Lietuvos problema - būtent, kardiologų, radiologų, psichiatrų, pulmonologų, kai kuriose savivaldybėse ir kitų specialistų. Tačiau toks ženklus trūkumas kaip kartais pasako - jog jauni mūsų gydytojai, baigę rezidentūrą, išvyksta dirbti į užsienį, tai iš tikrųjų nėra taip. Praeitais metais į užsienį iš viso išvyko 30 medikų: gydytojų ir slaugytojų“, - sakė ministrė, paklausta, ar eiles bei skirtingą pacientų laikymo ligoninėse trukmę įvairiose gydymo įstaigose gali lemti medikų trūkumas.
Ji teigė, jog išvykstančius medikus ministerija suskaičiavo pagal jiems išduodamas pažymas.
Antradienį Valstybinės ligonių kasos pristatyta analizė atskleidė, kad Lietuvos gydymo įstaigose nevienodai populiarios dienos chirurgijos ir ambulatorinės chirurgijos paslaugos. Tokias paslaugas propaguojanti minsiterija teigia, jog pacientų, kuriems tai nebūtina, nelaikymas ligoninėje mažina eiles, atpigina gydymą.