Minėtų konservatorių pavardės pasirodė internetinis puslapio, pavadinimu „Smersh 2.0 Stop russophobe“, paskelbtame Rusijos priešų, rusofobų sąraše.
Santrumpa „Smersh“ reiškia „Smert špionam“, tai rusų kalba reiškia „Mirtį šnipams“. „SMERŠ“ yra anksčiau veikusi karinė NKVD įkurta specialioji tarnyba, įkurta Antrojo pasaulinio karo metais, kurios paskirtis buvo kontržvalgyba, siekiant neutralizuoti išdavikus, dezertyrus, žvalgus ir kriminalinius elementus.
Į Rusijos priešų sąraše minėta tinklalapyje taip pat įtraukti žurnalistai Andrius Užkalnis, Algis Ramanauskas, Aleksandras Matonis.
Kreipsis į VSD
Portalo tv3.lt kalbinta R. Juknevičienė neslėpė mananti, jog ji į Rusijos priešų sąrašą pateko dėl savo kritiškos pozicijos Rusijos ir prezidento Vladimiro Putino politikos atžvilgiu.
Buvusi krašto apsaugos ministrės teigė, jog dėl šios informacijos paskelbimo kreipsis į Valstybės saugumo departamentą, kad šis atkreiptų dėmesį į minėtą interneto portalą.
„Vienas variantas – kad kažkokie bepročiai tai daro. Norėčiau pažiūrėti, kad VSD pažiūrėtų, kas čia per šaknys, nes hibridinių karų kontekste kelti tokią sumaištį, įtampą, panieką, gąsdinti žmones, bauginti yra jų metodai.
Pasižiūrėkite, kiek Rusijos opozicija yra gąsdinama. [...] Ne pirmą kartą jau čia šitaip – ir laiškų visokių esu gavusi, ir išpiešta visaip, ir prorusiškų portalų keikiama esu“, – sakė R. Juknevičienė.
Portalas sukurtas Londone
TS-LKD narys A. Anušauskas portalui tv3.lt teigė, jog didelės nuostabos portalo „Smersh 2.0“, kuris esą yra registruotas Londone, paskelbtas Rusijos priešų nepadarė.
„Sakyčiau, kad toks skelbimas labiau primena ne tiek gąsdinimo taktiką konkrečių žmonių atžvilgiu, nes nei mūsų politikų, nei žurnalistų nelabai čia prigąsdinsi. Tai kitam vartotojui skirta, tai yra tam, kuris išsigąstų ir sakytų: „štai, kokios ilgos jų rankos, jie viską mato, viską fiksuoja, įrašo į sąrašus“. Tai skirta žmonėms, kurie Kremliaus, V. Putino politikos atžvilgiu laikytųsi neutraliai“, – kalbėjo A. Anušauskas.
„Gal dėl to esu įtrauktas, kad keturis metus buvau Seimo parlamentinės grupės dėl bendradarbiavimo su Rusijos Dūma pirmininkas“, – juokavo parlamentaras.
„Kiek aš siekiau įtraukti Rusijos parlamentarus į bendradarbiavimą – aišku, tai buvo praėjusioje Seimo kadencijoje, prieš visus dramatiškus įvykius Ukrainoje – tai jie atsisakydavo bendradarbiavimo“, – konservatorius.