„Aš net neraginu, ir net nekviečiu, ir net neprisidedu prie šito dalyko. Aš apačioje papildžiau šitą („Facebook“ įrašą – ELTA), kad post scriptum nekviečiu atvykti“, – žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.
Žurnalistų patikslintas, kad savo feisbuke paragino nesirinkti tik į prieš „Nemuno aušrą“ koalicijoje nukreiptą ketvirtadienį šalia Seimo vyksiantį protestą „Dešimt tylos minučių“, parlamentaras patikino savo įrašą papildysiantis ir dėl protesto prie V. Landsbergio namų.
„Bet iš tikrųjų, tai nekviečiau visur“, – pridūrė jis.
Naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento rengiant protesto akciją prieš sprendimą į valdančiąją koaliciją įtraukti „Nemuno aušrą“, partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis dėl to apkaltino konservatorius.
Reaguodamas į ketvirtadienį Nepriklausomybės aikštėje organizuojamą protestą, R. Žemaitaitis savo „Facebook“ paskyroje tądien pakvietė visus atvykti prie V. Landsbergio namų Žvėryne ir ten uždegti žvakutę, kaip protesto akciją prieš jo veikas nukreiptas prieš Lietuvą.
Šis R. Žemaitaičio įrašas susilaukė ir prokuratūros dėmesio. Generalinė prokuratūra nurodė, kad šie pareiškimai socialiniame tinkle gali turėti nusikalstamos veikos požymių. Todėl Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui buvo pavesta apsispręsti, ar pradėti ikiteismini tyrimą.
Nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
R. Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritiką ir savo poziciją dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.
Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“.
Kaip skelbia organizatoriai, ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.
Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.