• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne paslaptis, kad aukštasis išsilavinimas atveria kelius. Pabaigus paklausias, įvairiapusiškas studijas, kaip antai ekonomikos, vadybos, informacinių technologijų ar kitas, galima dirbti daugelyje sričių. Pavyzdžiui, Gintarė Alaburdaitė-Žemaitė pabaigusi mokyklą įgijo ekonomikos ir politikos bakalaurą bei vadybos magistrą ir šiuo metu dirba vyresniąja projektų vadove technologijų įmonėje „Adform“.

Ne paslaptis, kad aukštasis išsilavinimas atveria kelius. Pabaigus paklausias, įvairiapusiškas studijas, kaip antai ekonomikos, vadybos, informacinių technologijų ar kitas, galima dirbti daugelyje sričių. Pavyzdžiui, Gintarė Alaburdaitė-Žemaitė pabaigusi mokyklą įgijo ekonomikos ir politikos bakalaurą bei vadybos magistrą ir šiuo metu dirba vyresniąja projektų vadove technologijų įmonėje „Adform“.

REKLAMA

„Norėjau dirbti prasmingą darbą, padėti kitiems. Ilgą laiką galvojau, kad noriu dirbti tarptautinėse organizacijose, tokiose, kaip Jungtinės Tautos. Po kurio laiko įsitikinau, kad svarbius pokyčius visuomenėje yra tikrai sunku įgyvendinti ir tai užtrunka labai daug laiko. Ėmiau prasmingumo ieškoti kitose srityse.

Atsidūriau vienoje iš leidyklų, kur dirbau su švietėjišku turiniu susijusį darbą. Būtent ten supratau, kad įvairios mokomosios priemonės, technologiniai sprendimai irgi gali padėti žmogui, daryti įtaką jo gyvenimui. Šis darbas mane po truputį atvedė į technologijų įmonę.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, tikslo būti projektų vadove niekuomet neturėjau, taip jau susiklostė savaime“, – savo profesinį kelią trumpai apibūdino ji ir pridūrė, jog profesijos aukštumų jai pavyko pasiekti esamoje srityje pradirbus maždaug penkerius metus.

REKLAMA

Pasak G. Alaburdaitės-Žemaitės, projektu galime vadinti veiklas, kurias būtina įgyvendinti norint pasiekti numatytą tikslą per tam tikrą laiką. Moteris antrina, jog projektai gali būti patys įvairiausi.

„Tarkime, turėjome sutvarkyti elektroninio parašo sistemą. Mūsų įmonė veikia 27 šalyse, vienose valstybėse darbuotojai pasirašydavo įprastu, o kitose – elektroniniu būdu. Tam, kad visi galėtų pasirašyti elektroniu būdu, reikėjo rasti tinkamą sistemą, įsitikinti, kad sistemos įdiegimas nebus per brangus. Sistemą taip pat reikėjo įdiegti, apie ją informuoti kolegas, o komandas apmokyti su šia sistema dirbti. Šiuo metu vadovauju technologiniam projektui, kurio tikslas yra sukurti vieną platformą, nustatyti vartotojo tapatybę ir kontroliuoti prieigą prie platformos resursų pagal vartotojo roles ir pareigas“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA

G. Alaburdaitė-Žemaitė sako, jog projektų vadovo darbe vadovauti kitiems reikia tik iš dalies.

„Kiekvienas projektas gali būti skirtingas, taip pat skirtinga gali būti ir jo komanda. Komandoje esantys žmonės turi savo pagrindinius vadovus, o mano pagrindinis darbas yra vadovauti projektui, užtikrinti, kad jis būtų įgyvendintas“, – paaiškino ji.

Savo savaitę moteris pradeda peržiūrėdama darbus. Tada ji susitinka su projekto komanda, įvertina, kaip šiai sekasi darbuose, įsitikina, ar darbai nevėluoja. Tuomet Gintarė komandai parengia dabartinės projekto situacijos aprašą, kurį pamato ir projekto savininkai. Savaitę projektų vadovė užbaigia peržiūrėdama, kas jau nuveikta ir ką dar reikėtų nuveikti. Pasibaigus vienam projektui, prasideda kitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gintarė mano, jog norint dirbti tokį darbą, kokį dirba ji, reikia būti draugiškiems, smalsiems, mokėti aiškiai reikšti mintis.

„Mano darbe komandai reikia labai aiškiai pasakyti, koks yra projekto tikslas ir ko aš tikiuosi iš kiekvieno komandos nario atskirai. Dirbant mano darbą, reikia būti žmogumi, kuris nori spręsti problemas. Dar svarbu yra mokėti apibendrinti mintis ir išskirti svarbiausius pasakytus dalykus, mokėti organizuoti laiką, norėti mokytis, gebėti pripažinti, jog suklydai“, – sakė ji.

REKLAMA

Gintarė išskyrė, jog jos darbe būtinas ir organizuotumas. Tiems, kurie nori jo išmokti, moteris patarė įsilieti į papildomas veiklas, būrelius, jaunimo organizacijas, užsiimti savanoryste.

„Kai buvau studentė, visą laiką studijavau Lietuvoje, nedalyvavau tarptautinėse mainų programose, bet buvau labai įsitraukusi į studentų judėjimus. Iš pradžių, buvau vietinės universiteto studentų atstovybės narė, po to įsitraukiau į Lietuvos, o vėliau – ir Europos studentų  sąjungas. Ši veikla man labai padėjo praplėsti akiratį, išmokti organizuotumo, darbo komandoje“, – tikino Gintarė.

REKLAMA

Projektų vadovė moksleivėms ir moksleiviams taip pat patarė apsilankyti „Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ įgyvendinamo, „Coca-Cola Foundation“ remiamo projekto #EmpoweringGirls paskaitose, paraginti į savo mokyklas pakviesti šiame projekte dalyvaujančias techonologijų, inžinerijos, verslo pasaulio profesionales.

G. Alaburdaitės-Žemaitės patarimai norintiems būti projektų vadovais:

  • Mokykitės sklandžiai ir aiškiai bendrauti su žmonėmis. Būkite draugiškas (a), nebijokite diskutuoti su klasiokais, mandagiai reiškite savo nuomonę. Įvykus konfliktui, ieškokite kompromisų.
  • Mokykitės kalbų.
  • Mokykitės matematikos – matematinės žinios padeda sklandžiai ir logiškai mąstyti.
  • Užsiimkite papildomomis veiklomis. Nesėdėkite vienoje vietoje!

„Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ įgyvendina projektą #EmpoweringGirls, kurio tikslas – skleisti žinią apie technologijų, inžinerijos ir verslo pasaulio galimybes, skatinti verslumą bei inovatyvų mąstymą tarp Lietuvos moksleivių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į mokyklas atvykusios lyderės moksleiviams pasakoja savo sėkmės istorijas, supažindina juos su savo profesijomis. Didysis projekto poveikio investuotojas - „The Coca-Cola Foundation“, partneriai „Vinted“, TV3 televizija, draugai „Unicorns Lithuania“ ir asociacija „Lyderė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų