„Delta atmaina atėjo į Lietuvą. Iš tikrųjų tai labai neraminantis dalykas. Nereikėtų visko piešti apokaliptinėmis spalvomis. Kol kas turime tik kelis atvejus. Ar ji išplis, ar ne, priklauso nuo mūsų visų.
Ką matome iš studijų, kurios yra Jungtinėje Karalystėje, pats svarbiausias dalykas yra vakcinacija. Jeigu mes išgirsime žinutę dėl vakcinacijos, jeigu pasiskiepysime, atmaina bus mažiau baisi“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo M. Stankūnas.
Vis dėlto profesorius akcentuoja, kad imunitetą gali užtikrinti tik abi vakcinos dozės, vienos nepakanka.
„Mums reikia atsiminti, kad pajusti pilną vakcinos poveikį reikia antros dozės. Kol atvejų turime nedaug, o tikėtina, kad įvežtinių atvejų gali daugėti ir galbūt atmaina plis, mums labai svarbu turėti kuo didesnį pasiskiepijusių žmonių skaičių.
Norint išvengti ketvirtosios bangos ir Delta atmainos plitimo, mums reikia vakcinuotis. Kito kelio nėra, kol kas mokslas nepateikė kito sprendimo kovoje su Delta atmaina“, – sakė M. Stankūnas.
Užfiksavo pavojingą atmainą
Lietuvoje praėjusią savaitę aptikti iš viso trys indiškosios COVID-19 atmainos atvejai. Vadinamojo Delta varianto atvejai aptikti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorijoje tirtuose ėminiuose.
Delta atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje. Jis į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.
Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 12 tūkst. 220 ėminių sekoskaita, aptikti 8268 britiškosios atmainos atvejai, 13 Pietų Afrikos (Beta) atvejų, 211 Anykščiuose aptiktos, šeši Gama ir trys Delta viruso atmainos atvejai.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų.