• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo trečiadienio įsigaliojo griežtesnės karantino sąlygos. Kai kam jos atrodo per griežtos, kitiems – per švelnios.

Nuo trečiadienio įsigaliojo griežtesnės karantino sąlygos. Kai kam jos atrodo per griežtos, kitiems – per švelnios.

REKLAMA

Kas kaltas dėl dabartinės padėties ir ko tikėtis artimiausiu metu, klausėmė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prorektoriaus Kęstučio Petrikonio.

Sveiki. Sakote, kad po dviejų savaičių sveikatos apsaugos sistema gali sugriūti. Sakykite, kas dėl to kaltas ir kodėl taip atsitiko?

Iš tikrųjų sunku atrasti kaltą vieną. Turbūt esame kalti visi, kad savo laiku nesiėmėme tų priemonių, kurios reikalavo karantino įvedimo metu, buvom nedrausmingi ir, greičiausiai, vėlgi yra situacija tokia, kad mes turėjome karantino įvedimo metu per daug sergančių.

Ir tas paplitimas, kuris yra dabar visuomenėje, tas, kuris yra tikrasis, ir tas, kurio mes nežinome, lemia, kad kiekvieną dieną jau dabar tas sergančiųjų skaičius didėja ir apie 5 proc. jų yra hospitalizuojama į ligonines. 

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl Airija, įvedusi karantiną spalio mėnesį, susitvarkė per 2-3 savaites, o Lietuva jau antrą mėnesį skęsta ir niekaip nesusitvarko?

REKLAMA

Dėl to, kad Airija pavasarį turbūt buvo pasiskiepijusi psichologiškai ir suprato, kad jeigu nesilaikys karantino priemonių, bus blogai.

Tai čia visuomenės problema ar valdžios?

Aš manau, turbūt visuomenės. Ir galbūt jų (Airijos valdžia – red. past.) anksčiau suprato savo visuomenę ir anksčiau įvedė karantino priemones. Mes iš tikrųjų mokėmės iš Airijos ir bent ekspertų taryboje, ieškodami sprendimų, mes iš tikrųjų analizavimoe Airijos situaciją ir galvojome, kad panašios priemonės galėtų duoti panašų rezultatą, bet pripažinkime, kad tai buvo įvesta 3 ar 4 savaitėmis vėliau, negu tas buvo padaryta Airijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai galime teigti, kad mes pavėlavome šį rudenį įvesti karantiną?

Sunku pasakyti. Mes turbūt po kelių mėnesių galėsime paskaičiuoti, bet jeigu dabar žiūrėtumėme retrospektyviai, tai tas bangas ir tam tikrus svyravimus mes iš tikrųjų galėjome turėti 2-3 savaites įvedę ir dabar turėti mažesnius skaičius, jeigu būtų tas pats žmonių elgesys.

Jeigu žmonių elgesys ir visuomenės solidarumas būtų geresnis, greičiausiai, buvo galima tikėtis, ir mes tikėjomės, stebėdami tendencijas, geresnio karantino efektyvumo.

Visą pokalbį su LSMU prorektoriumi Kęstučiu Petrikoniu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų