• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug dvidešimt įvairių visuomeninių organizacijų atstovų antradienio rytą prie parlamento rūmų piketavo pasidalinę į dvi stovyklas: vieni ragino saugoti gyvybę, kiti - leisti moteriai apsispręsti dėl aborto.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes prieš teisę žudyti“, „Gyvybės apsaugos įstatymui - taip“, „Abortas - mirties bausmė, o ne šeimos planavimas“, „Seime, apsaugok gyvybę“ - tokiai plakatais mojavo Lietuvos žaliųjų judėjimo, Vilniaus Šeimynos ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai, studentai.

REKLAMA

„Už teisę rinktis“, „Mes patys žinome, kas yra šeima“, „Moterys - ne tik motinos“, „Ne religiniam fundamentalizmui Lietuvoje“ - skelbė vos už dešimties žingsnių išsirikiavę pirmiesiems oponuojantys visuomenininkai.

„Aš esu kategoriškai prieš negimusio žmogaus žudymą. Žmogus ir prenatalinėje fazėje jau tikrai yra žmogus, aš pats esu biochemikas ir man labai aišku, kad yra genetika. Gimimo aktas yra per daug sureikšmintas - yra tautų, kur gimimo diena švenčiama būtent nuo pradėjimo“, - BNS teigė Lietuvos žaliųjų judėjimo narys, Vilniaus šeimynos atstovas Vytautas Pelekauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu už pasirinkimą ir už tai, kad Seimo nariai šiek tiek ribotų savo įtaką, nes jie dabar nori tą įtaką išplėsti iki moters organizmo. Spręsti, kas vyksta jos organizmo viduje, turi moteris“, - tikino studentas, laikęs plakatą, sakantį, kad „Tomoševskiui nereikės darytis nelegalaus aborto“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkų rinkimų akcijai priklausantis parlamentaras Valdemaras Tomaševskis yra vienas iš penkių Seimo narių, pateikusių Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektą, kuris uždraustų abortus.

V.Tomaševskio, Irenos Degutienės, Rimos Baškienės, Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei Petro Baguškos paruoštame įstatymo projekte konstatuojama, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo moters apvaisinimo, ir kad visi klausimai, susiję su gyvybės prenatalinėje fazėje apsauga, turi būti sprendžiami, teikiant prioritetą vaiko prenatalinėje fazėje teisėms, išskyrus du atvejus: kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai bei kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų, pavyzdžiui - išprievartavimo.

REKLAMA

Šiam įstatymo projektui Seime yra pritarta po pateikimo.

2008 metais „TNS Gallup“ atliktos apklausos duomenimis, 61 proc. respondentų nepritaria abortų draudimui, penktadalis norėtų, kad jie būtų uždrausti, o 19 proc. nuomonės šiuo klausimu neturėjo.

Lietuvoje nutraukti nėštumą šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.

Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje. Likusios valstybės, tarp jų ir Lietuva, abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jis leidžiamas. Šis terminas įvairuoja nuo 10 iki 18 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų