„Prezidentė pakvies Šventąjį Tėvą atvykti į Lietuvą“, - vizito išvakarėse pranešė prezidentės spaudos tarnyba.
Atvykti į Lietuvą popiežių vasario mėnesį pakvietė ir su juo Vatikane susitikę Lietuvos vyskupai.
Popiežius Jonas Paulius II Lietuvoje lankėsi 1993 metais. Jis buvo pirmasis istorijoje Lietuvą aplankęs popiežius.
Prezidentė prieš vizitą pabrėžė, kad Vatikano „dvasinė parama Lietuvai buvo ypač svarbi išgyvenant sunkiausius sovietinės priespaudos metu“.
„Susiduriame su naujais iššūkiais – agresijos, neapykantos ir priešiškumo kurstymu. Todėl popiežiaus Pranciškaus padrąsinimas puoselėjant santarvės, vienybės ir pagarbos artimui vertybes yra labai svarbus Lietuvos bei viso regiono žmonėms“, - teigiama Prezidentūros pranešime.
Susitikime taip pat numatoma aptarti tarptautinius konfliktus, pabėgėlių krizę. Anot Lietuvos vadovės, popiežiaus turi didžiulį moralinį autoritetą pasaulyje ir gali daryti didelius pokyčius.
„Mums labai svarbu, kad ta lyderystė, autoritetas pasaulyje, dvasinė lyderystė su dabartinio popiežiaus vertybėmis tikrai galėtų daryti įtaką konfliktų nutraukimui pasalyje, stiprinant ir Jungtinių Tautų vaidmenį“, - prieš vizitą sakė ji.
Prezidentė popiežiui įteiks dviejų paveikslų, kurie pristato Vilnių kaip gailestingumo miestą, reprodukcijas.
„Popiežius Pranciškus gailestingumui skiria labai ypatingą reikšmę ir 2016 metus Gailestingumo metais, o Vilnius ir jo istorija įvardijamas kaip gailestingumo miestas. Jame yra du paveikslai, kurie ir reiškia gailestingumą - tai Aušros vartų Gailestingumo Motinos paveikslas ir Gailestingojo Jėzaus paveikslas. Taigi vežu reprodukcijas“, - pasakojo D.Grybauskaitė.
Lietuva ir Vatikanas kitąmet minės diplomatinių santykių 25 metų jubiliejų.
2011 metų surašymo duomenimis, 77 proc. Lietuvos gyventojų išpažįsta Romos katalikų tikėjimą.