„Demokratinėje ir teisės viršenybe grindžiamoje valstybėje nepriimtinas policinių metodų taikymas. Įstatymai numato, kad vidaus tarnybos sistema turi būti grindžiama politinio neutralumo principu“, - pareiškė D.Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.
Birželio 15-osios vidaus reikalų ministro rašte Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Informatikos ir ryšių departamento, Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos vadovų prašoma informuoti ministrą arba viceministrą „apie planuojamus darbinius susitikimus su valstybės politikais iki tokio susitikimo pradžios“ bei suderinti poziciją dėl susitikimo metu svarstytino klausimo.
„Jeigu dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės suderinti pozicijos prieš tokį susitikimą su valstybės politiku, prašau nedelsiant po susitikimo informuoti mane ir (arba) Jūsų įstaigą kuruojantį viceministrą apie įvykusio susitikimo turinį“, - teigiama rašte.
Šis nurodymas netaikomas Vadovybės apsaugos departamentui susitinkant su prezidentu, Seimo pirmininku ir premjeru.
„(...) už visos vidaus reikalų sistemos ir konkrečių įstaigų strategines veiklos kryptis, prioritetus atsakinga ministerija ir ministras. Kartais būna tokių atvejų, pasitaikė jau ne vienas, kada strateginės veiklos klausimais įstaigų vadovai sugeba nuėję pas politikus pasakyti vos ne savo asmeninę nuomonę, kuri prieštarauja oficialiai VRM strateginei pozicijai. Todėl toks nurodymas ir gimė“, – komentuodamas savo raštą naujienų portalui delfi.lt teigė S.Skvernelis.
Anot jo, vengdami reformų, kai kurie vadovai sugeba atstovaudami savo interesams dezinformuoti politikus.
Prieš tapdamas vidaus reikalų ministru S.Skvernelis vadovavo Policijos departamentui.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.