• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad patys žmonės imsis iniciatyvos ir sieks taisyti kultūrinį, politinį, moralinį nuosmukį Lietuvoje. Artimiausiu metu Prezidentė žada sudaryti darbo grupę ilgalaikės kultūros politikos gairėms parengti, kad turint tvirtą kultūros strategiją būtų lengviau išgyventi ekonomikos kaitos ciklus.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį apsilankiusi Nacionalinėje dailės galerijoje, šalies vadovė pažymėjo, kad šis naujas kultūros objektas, kainavęs 84 mln. litų, yra didžiausia programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė" dovana, nors ši programa ir kritikuojama. Šalies vadovė apžiūrėjo po keleto dienų pasibaigsiančią tarptautinę parodą "Spalvų ir garsų dialogai. M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba", pamatė ir nuolatinę dvidešimtojo amžiaus lietuvių dailės ekspoziciją.

REKLAMA

Prezidentės teigimu, Nacionalinės dailės galerijos atidarymas Lietuvoje - tai didelis žingsnis muziejaus, kaip modernios institucijos, kūrimo procese. Pasak Prezidentės, Lietuvai tai bus išliekamasis objektas - jis rodo, kad ir sunkmečiu galima įgyvendinti didžiausias svajones.

Nacionalinėje dailės galerijoje surengta ir Prezidentės inicijuota diskusija "Ilgalaikės Lietuvos kultūros politikos gairės. Nauji iššūkiai". Šalies vadovė su kultūros veikėjais aptarė kultūros politikos prioritetus, kūrybinių industrijų plėtojimo galimybes, kultūros finansavimo modelio keitimą, valstybinio ir nevalstybinio sektoriaus finansavimo problemas, muziejų, bibliotekų ir kultūros centrų modernizavimo bei profesionalaus meno sklaidos regionuose galimybes.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentė išgirdo daug problemų, metų metais nesprendžiamų kultūros sferoje. Tarp jų - ne tik ilgalaikės kultūros politikos strategijos stoka, bet ir kultūros supriešinimas į elitinę ir masinę, nors kultūra yra integrali socialinio, ekonominio gyvenimo dalis, kurianti darbo vietas, skatinanti turizmą. Kita vertus, skiriant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, kultūrai iki šiol skiriamas periferinis vaidmuo po turizmo skėčiu. Taip pat iškelta susipriešinimo tarp Kultūros ministerijos ir kultūros visuomenės problema.

Iš leidėjų atstovės Lolitos Varanavičienės išgirdusi, kad finansavimas bibliotekoms Lietuvoje sumažintas nuo 9 iki 2 mln. litų, D. Grybauskaitė sakė, jog nėra normalu, kad finansavimas šiai sferai per metus būtų sumažintas net keturis kartus. Prezidentė prašė diskusijoje dalyvavusių kultūros įstaigų ir organizacijų atstovų raštu pateikti jos patarėjams konkrečius pasiūlymus, kaip reiktų keisti ar tobulinti atitinkamus įstatymus, peržiūrėti kitų metų biudžeto mokestinius paketus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų