Šalies vadovė tvirtino, kad jos nestebina laikysena atsitraukti nuo ankstesnių grasinimų, nes dabartinė valdančioji dauguma seniai nesilaiko žodžio.
„Tas nuomonės keitimas nestebina, žodžio seniai šie valdantieji nesilaiko. (...) Postų ir valdžios jie nepaliks, o viso kito net neįdomu klausytis“, – žurnalistams penktadienį Vilniuje sakė D. Grybauskaitė.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba penktadienį Kaune turėtų rengti balsavimą dėl pasitikėjimo partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir jos deleguotu ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.
Prieš praėjusią savaitę vykusius prezidento rinkimus R. Karbauskis ir S. Skvernelis tvirtino, kad partijai pralaimėjus šiuos ir Europos Parlamento rinkimus ji trauksis iš valdžios. Pats premjeras sakė atsistatydinsiąs liepos 12 dieną.
Tačiau antradienį valstiečių frakcijai Seime išreiškus pasitikėjimą premjeru ir nusprendus likti valdančiojoje daugumoje, premjeras tvirtino dar galvosiąs, kaip elgsis išrinkus naują prezidentą – ar grąžins įgaliojimus ir paskui vėl sieks formuoti Ministrų kabinetą, ar atsistatydins.
Prezidento rinkimuose S. Skvernelis liko trečias.
Paklausta, ar šiuos rinkimus pralaimėjęs S. Skvernelis gali likti premjeru, D. Grybauskaitė teigė: „Tai kad jis ne į premjerus kandidatavo“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi didžiausią frakciją, jai priklauso 50 narių. Seimui vadovauja frakcijai nepriklausantis valstietis Viktoras Pranckietis.
Už Seimo rinkimus pavasarį
Prezidentė taip pat sako esanti už tai, kad Seimo rinkimai būtų nukelti į pavasarį. Šalies vadovė tvirtino besitikinti, kad valdantiesiems ir opozicijai pavyks sutarti šiuo klausimu.
D. Grybauskaitė teigė, kad pavasarį pradėjusi dirbti nauja valdančioji dauguma iš karto turėtų galimybę rengti savo kitų metų valstybės biudžetą.
„Manyčiau, kad apskritai turėti rinkimus pavasarį yra racionalu, turint galvoje ir biudžeto klausimų sprendimą, todėl jeigu pozicija ir opozicija susivienytų dabar ir sugebėtų priimti tokį sprendimą, jis būtų sveikintinas“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė prezidentė.
Idėją keisti Seimo rinkimų datą po kelerių metų pertraukos vėl iškėlė valdantieji „valstiečiai“, opozicija tvirtino esanti atvira šiems svarstymams.
Dabar Konstitucijoje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais spalio antrą sekmadienį.
Norint perkelti Seimo rinkimus iš rudens į pavasarį, reikės keisti Konstituciją. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo Seime balsuojama du kartus, tarp balsavimų padarant ne mažiau kaip trijų mėnesių pertrauką. Nuostatos laikomos priimtomis, jeigu už jas balsuoja ne mažiau kaip du trečdaliai arba ne mažiau kaip 94 parlamentarai.