Darbo vizitą prezidentė pradės trečiadienį, dviejų dienų vizito programoje numatytas susitikimas su Jordanijos karaliumi Abdulah II ir jo globojama aukšto lygio konferencija apie moterų teises.
Tarp šios konferencijos organizatorių yra Pasaulio moterų lyderių taryba, kuriai pirmininkauja D.Grybauskaitė.
Pasak D.Grybauskaitės, Jordanija iš visų Artimųjų Rytų šiuo metu yra palankiausia šalis, kurioje galima kalbėti moterų saugumo klausimais, nes „ji yra labiausiai atvira tokiems pokalbiams, efektyviausiai reaguojanti į problemas ir nedejuojanti, kad yra sunku“.
„Šis regionas pasižymi ypatinga situacija dėl terorizmo, dėl pabėgėlių gausos, ir tai yra ypatinga vieta, kur spaudimas moterims yra įvairiapusiškai didžiulis. (...) Karinių konfliktų, teroro konfliktų metu moterys yra labiausiai skriaudžiamos. Matome ir migrantų srautuose tiek į Europą, tiek prie Sirijos sienos, kad moterys jau sudaro beveik pusę migracijos srautų“, - antradienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.
Įtempta dienotvarkė
Pasak Prezidentės spaudos tarnybos, Jordanijos sostinėje Amane šalies vadovė sakys pagrindinę kalbą susitikime moterų lyderystės klausimais, kurioje daugiau nei 400 dalyvių iš beveik pasaulio 100 šalių diskutuos, kaip paskatinti moterų dalyvavimą politikoje, apsaugoti moterų ir jų vaikų teises.
Prezidentūra pažymi, kad tokio aukšto lygio susitikimas moterų teisių klausimais pirmą kartą rengiamas Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione, kur daugelis moterų vis dar neturi teisės dalyvauti politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Kartu pažymima, jog regionas, kaip ir Europa, jaučia skaudžias migracijos krizės, konfliktų Sirijoje ir Libijoje pasekmes, o jų metu pažeidžiamiausi yra moterys ir vaikai. Todėl konferencijoje daug dėmesio bus skiriama nuo karo bėgančių moterų ir vaikų saugumui.
Konferencija rengiama kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Globaliu moterų parlamentarių forumu (WIP) ir Jordanijos parlamentu. Joje taip pat dalyvaus Maltos prezidentė Marie-Louise Colerio Preca (Mari Luiz Koleiro Preka), buvusi Kosovo prezidentė Atifete Jahjaga, taip pat buvusios Slovakijos ir Suomijos premjerės Iveta Radičova ir Mari Kiviniemi.
Su Jordanijos monarchu prezidentė, be kita ko, numato aptarti dvišalių ryšių stiprinimą. Kaip perspektyvias bendradarbiavimo sritis Prezidentūra išskiria lietuviškų maisto produktų ir saulės baterijų eksportą, informacines technologijas ir inovacijas.