„Išnaudosime visas mūsų pirmininkavimo Ministrų Komitetui suteiktas galimybes, kad palaikytume Ukrainą Europos Taryboje ir už jos ribų bei priartintume Rusiją prie visiškos atskaitomybės dienos“, – penktadienį išplatintame Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.
Taip šalies vadovas kalbėjo po susitikimo su Lietuvoje viešinčia Europos Tarybos generaline sekretore Marija Pejčinovič Burič.
Anot prezidento, Rusijos pradėto karo Ukrainoje baigtis turės tiesioginių pasekmių visai taisyklėmis pagrįstos tarptautinės tvarkos ateičiai, įskaitant ir Europos Tarybą.
Per susitikimą G. Nausėda taip pat pabrėžė, Lietuva yra pasirengusi eiti šias pareigas, prisidėti prie taikos ir demokratijos Europoje išsaugojimo ir stiprinimo.
„Šiandien didžiausia grėsmė Europos saugumui, taikai mūsų žemyne ir mūsų demokratinėms sistemoms yra Rusijos agresija prieš Ukrainą. Ukraina kovoja su Rusija mūšio lauke ir tarptautiniuose forumuose, tai daro mūsų visų vardu, todėl mūsų pareiga yra padaryti viską, kad palaikytume Ukrainą“, – sakė prezidentas.
Pasak jo, ET pirmininkaujanti Lietuva skatins ir gins demokratines vertybes bei principus nuo agresijos ir autoritarizmo, įgyvendins Reikjaviko viršūnių susitikimo sprendimus.
Penktadienį M. Pejčinovič Burič taip pat susitiko su premjere Ingrida Šimonyte, užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir teisingumo ministre Ewelina Dobrowolska.
Lietuva pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų Komitetui iš Lichtenšteino perims gegužės 17 dien