• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus trečiadienį pasirašė kitų metų biudžeto įstatymą.

Tai Vyriausybės posėdyje pranešė premjeras Gediminas Kirkilas, taip pat patvirtino prezidento patarėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau prezidentas apgailestavo, jog surenkant vis daugiau pajamų nepavyksta subalansuoti pajamų ir išlaidų ir užsiminė, kad gali vetuoti biudžeto projektą.

REKLAMA

2008 metais valstybės biudžeto planuojamos pajamos yra 25,572 mlrd. litų, išlaidos - 26,573 mlrd.litų, deficitas - 1,001 mlrd. litų. Nacionalinio biudžeto pajamos turėtų siekti 29,407 mlrd.litų, išlaidos - 30,408 mlrd. litų.

Pagal Europos Sąjungos standartus, 1 mlrd. litų dydžio Lietuvos biudžeto deficitas sudarys 0,5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien pasirašiau 2008 metų Lietuvos valstybės biudžetą, kuris, mano nuomone, turėjo būti daug taupesnis. Priėmiau šį sprendimą, prieš tai ne kartą įspėjęs Seimą ir Vyriausybę, kad, nesubalansavus mūsų pajamų ir išlaidų, galime nesuvaldyti infliacijos ir kainų augimo. Vyriausybė patikino, kad imasi atsakomybės už mūsų krašto ekonominę ir socialinę gerovę, o tam įtikinama balsų dauguma pritarė Seimas. Prezidento veto jau nieko nepakeistų“ – po biudžeto pasirašymo išplatintame kreipimesi į Lietuvos žmones teigia V. Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas stebėjosi, kad mažumos Vyriausybė sugeba gauti Seimo paramą savo sprendimams, dėl kurių būna nemažai ginčų ir kritikos, tačiau nemato ministrų kabineto pastangų įtikinti Seimą priimti valstybei svarbius strateginius sprendimus teismų, mokslo ir studijų, sveikatos apsaugos reformų klausimais. „Nematau realios kovos su korupcija bei užsienio investicijų skatinimo“ – kalbėjo V. Adamkus.

REKLAMA

Biudžeto pasirašymo proga prezidentas apžvelgė ir 2007 metų Lietuvos politinį žemėlapį. Valstybės vadovas pastebėjo, kad politikai jau dabar įnirtingai įsitraukė į rinkiminę kovą bei tarpusavio vaidus ir yra linkę užmiršti eilinius šalies gyventojus. Pasak jo, nevykdomos esminės reformos, nuo kurių priklauso mūsų valstybės ateitis. Prezidentas tik pasidžiaugė stiprėjančia mūsų visuomenės branda bei jos inicijuotomis akcijomis – paramos skurstantiems teikimu, sąžiningo verslo skatinimu bei kova su karu keliuose.

REKLAMA

Išreikšdamas nusivylimą mūsų politikais, V. Adamkus teigė: „Neatsitiktinai viešojoje erdvėje vyravo nuoseklios pastangos nevykėliais, kenkėjais, netgi išdavikais vadinti Lietuvos diplomatus, specialiųjų tarnybų darbuotojus, kariškius. Septynioliktaisiais mūsų nepriklausomybės metais su nauja jėga kylama į nebeegzistuojančio KGB bendradarbių medžioklę, praeityje randama politikų ryšių su teroristinėmis organizacijomis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento įsitikinimu, dabar politikai ieško ir randa erozijos įvairiose valstybės gyvenimo srityje, tik ne savo aplinkoje. „Aš erozijos požymių pastebiu mūsų politikoje, dylančioje atsakomybėje savo rinkėjams, atotrūkyje nuo žmonių“ – savo įsitikinimus dėstė V. Adamkus.

Prezidentas išreiškė nerimą dėl pastarosiomis savaitėmis sustiprėjusio politinio spaudimo visoms nacionalinio saugumo institucijoms. „Daugeliui pagrįstai kyla klausimas, ar ilgai dar bus eskaluojamas VSD skandalas ir prasidėjęs Lietuvos kariuomenės autoriteto menkinimas. Nemotyvuotos kritikos ir politinių ambicijų kaina gali būti labai didelė. Tai – prarastas valstybės stabilumas, žlugęs pasitikėjimas savo išugdytais pareigūnais“ – argumentavo V. Adamkus.

REKLAMA

Valstybės vadovo nuomone, ankstyva Lietuvos narystė ES ir NATO yra sėkmės istorija, tačiau ji negarantuoja laimingos pabaigos. „Nuo tradicinių partijų gebėjimo vykdyti solidžią ir toliaregišką politiką, noro žengti ne priešrinkiminės, o kuriančios kritikos keliu, priklausys, ar būsimuose rinkimuose sugebėsime išvengti populistų, šauklių iš Rytų ir oligarchų valdžios“ – teigė šalies vadovas.

V. Adamkaus įsitikinimu, šios kadencijos Seimas ir Vyriausybė gali pasiekti esminį proveržį energetikos srityje. Jo nuomone, Lietuva sugebėjo įtikinti Europos Sąjungą, kad energetinės politikos klausimu visos šalys narės turi kalbėti vienu balsu, todėl valstybė turi sugebėti padaryti ir savo namų darbus – pastatyti modernią Ignalinos atominę elektrinę, nutiesti būtinas elektros jungtis į Vakarus. „Skaidrumas ir valstybės intereso gynimas čia nediskutuojama taisyklė“ – pareiškė V. Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų