„Nieko neinformuotas“, - žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė premjeras.
Specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti.
Paklaustas, ar R.Pakso statusas ikiteisminiame tyrime neskaldo koalicijos, premjeras pabrėžė, kad „R.Paksas nėra nei Vyriausybės narys, nei Seimo narys“. Į pastebėjimą, kad R.Paksas yra valdančiosios partijos lyderis, premjeras atsakė siūlymu kreiptis į R.Paksą.
„Tai jūs jo tikrai ir paklauskite, aš nežinau dėl ko, aš pirmą kartą išgirdau tokią informaciją“, - teigė A.Butkevičius.
Jis žadėjo tyrimu pasidomėti tiek, kiek leidžiama: „Aš negaliu į teisėsaugos institucijų darbą kištis“, - aiškino A.Butkevičius.
Nauji nemalonumai
Valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas R.Paksas pirmadienį apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame naujame tyrime dėl prekybos poveikiu. Tai BNS patvirtino pats R.Paksas.
BNS žiniomis, šiame tyrime taip pat figūruoja ir dienraščio „Lietuvos rytas“ vienas akcininkų Gedvydas Vainauskas, taip pat - prekybos centro „Norfa“ vadovybės atstovas. R.Paksas BNS pirmadienį patvirtino,jog tyrėjai apklausoje teiravosi apie jo pažintį su G.Vainausku ir „Norfos“ direktorium.
STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas BNS teigė, jog informaciją apie tyrimą tarnyba pateiks vėliau pirmadienį.
Tai ne pirmas teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja „Tvarkos ir teisingumo“ nariai ir pati partija. 2015 metų pabaigoje STT partijai kaip juridiniam asmeniui pareiškė įtarimus dėl pinigų plovimo ir prekybos poveikiu. Įtarimai „Tvarkai ir teisingumui“ buvo pateikti atliekant užpernai pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kurio metu kaip įtariamieji dėl skirtingų nusikalstamos veikos epizodų apklausti 12 asmenų, iš jų septyni yra valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys.
Viešai žinoma, kad šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai buvo pareikšti Seimo nariui Rimui Antanui Ručiui, buvusiems vidaus reikalų ministro patarėjams Ervinui Raistenskiui, Kęstučiui Kasakaičiui, buvusiam valstybės įmonės „Infostruktūra“ direktoriui Ričardui Bražėnui, Vidaus reikalų ministerijos Elektroninės valdžios politikos skyriaus vedėjui Rimvydui Jančiauskui, ministerijai pavaldaus Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus pavaduotojui Jonui Ūsui, bendrovės „NT Service“ vadovui Peisachui Kačerginskiui, verslininkams Rolandui Skaisgiriui, Justinui Garliauskui. Daugiau įtariamųjų viešai nežinoma. Įtarimai buvo pareikšti ir buvusiam viceministrui Algimantui Juocevičiui, tačiau jis mirė.