• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams, daugėjant mirčių ir pildantis ligoninių lovoms, Vyriausybė imasi naujų veiksmų kovoje su pandemija. Ministrų kabinetas kitą savaitę priims sprendimus, kurie pirmiausia lies privalomą kaukių dėvėjimą viduje. Visgi, jei tai neduos teigiamų rezultatų, valdžios akys turėtų nukrypti į srautus masiniuose renginiuose. Neatmetama galimybė, kad keisis ir tvarka norintiems gauti galimybių pasą – svarstoma panaikinti galimybę testuotis, norint įgyti veiklas atveriantį dokumentą.

Lietuvoje augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams, daugėjant mirčių ir pildantis ligoninių lovoms, Vyriausybė imasi naujų veiksmų kovoje su pandemija. Ministrų kabinetas kitą savaitę priims sprendimus, kurie pirmiausia lies privalomą kaukių dėvėjimą viduje. Visgi, jei tai neduos teigiamų rezultatų, valdžios akys turėtų nukrypti į srautus masiniuose renginiuose. Neatmetama galimybė, kad keisis ir tvarka norintiems gauti galimybių pasą – svarstoma panaikinti galimybę testuotis, norint įgyti veiklas atveriantį dokumentą.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė ir duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Pirmasis žingsnis – privalomos kaukės

„Kaip visi matome, situacija nėra gera ir ji palaipsniui blogėja. Ir atvejų skaičius daugėja, ir pildosi ligoninės. Jau skambučius, kad užsipildžiusios tos COVID-19 lovos duoda ne viena ligoninė. Žinoma, reikia ieškoti tolesnių sprendimų, kaip valdyti pandemiją“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Ž. Gudlevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Premjerės patarėja sutiko, kad vakcinacija padėjo išvengti staigaus atvejų šuolio, tačiau plintant infekcijai, Vyriausybė priversta imtis papildomų priemonių.

REKLAMA

„Įvesti papildomas apsaugos priemones. Kadangi kaukių dėvėjimas šiuo metu yra rekomenduojamas ir matome, kad tų rekomendacijų dabar pakankamai retai yra laikomasi, tikrai žmonės atsipalaidavę ir matome, kad infekcija plinta tam tikruose kolektyvuose. Tai pirmiausia yra svarstoma apie kaukių būtinybę, privalomumą dėvėti jas viduje“, – pasakojo Ž. Gudlevičienė.

Valdžios žvilgsnis krypsta ir į masinius renginius

Pasak pašnekovės, jei būtinybė dėvėti kaukes ženkliai nepadėtų stabdyti atvejų plitimą, būtų svarstoma ir apie tam tikrus pokyčius rengiant masinius renginius.

REKLAMA
REKLAMA

„Kur tikrai susirenka daug žmonių. Taip, dauguma jų vyksta su galimybių pasais, bet kiti susibūrimai vyksta be galimybių pasų. Yra svarstoma apie masinių renginių srautų valdymus. Aš gal nepasakyčiau, kad ribojimus, bet srautų valdymus“, – pabrėžė premjerės patarėja.

„Tai tokie pirmi du veiksmai yra svarstomi, apie tolesnius kiekviena ministerija iš savo pozicijų svarsto, ką galima būtų daryti toliau“, – pridūrė Ž. Gudlevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kodėl būtina įvesti karantiną

Anot Ž. Gudlevičienės, norint priimti privalomą kaukių dėvėjimą patalpose, negalima to padaryti ekstremalios situacijos, kuri šiuo metu paskelbta Lietuvoje, rėmuose, būtina įvesti karantino režimą.

„Būtent dėl to, ar tai privaloma, ar rekomenduojama. Rekomendacija yra ekstremalios situacijos metu, tuomet neaišku, kokia kieno atsakomybė. Tuo metu, jeigu įvestumėme karantiną, būtų ir ta prievolė, privalomumas dėvėti kaukes nustatytose vietose, tarkime, vidaus patalpose“, – teigė premjerės patarėja.

REKLAMA

Skatina svarstyti privalomą nuotolinį darbą

„Situacijai blogėjant, reikia imtis priemonių ir, manyčiau, kad visos priemonės turi būti svarstomos“, – Vyriausybės planus komentavo V. Zemlys-Balevičius.

Duomenų mokslininkas teigė, kad pasigesta kalbėjimo apie būtinybę pereiti prie nuotolinio darbo.

„Kai mes šnekame, kur tas plitimas yra, tai tas plitimas yra mokykla, šeima ir darbas. Pagrindiniai šitie vektoriai. Mokyklų negalime uždaryti, tačiau jose situacija yra valdoma <..>, veiksmai daromi, sekama situacija ir reaguojama.

REKLAMA

Šeimoje, kaip visada, mes nieko negalime padaryti. O darbe... Kadangi žmonės dirba aštuonias valandas ir praleidžia vienoje patalpoje kartu su savo kolegomis, tada ženkliai padidėja tikimybė, kad jie tą virusą pasidalins“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo V. Zemlys-Balevičius.

Siūlo iš galimybių paso išimti testavimą

Pašnekovo teigimu, užsikrėsti didesnė tikimybė yra darbo vietoje, o ne masiniame renginyje, kadangi jame žmogus praleidžia trumpiau laiko, o jei renginys vyksta didžiausiose šalies arenose, jose yra gera ventiliacijos sistema. V. Zemlys-Balevičius taip pat ragina griežtinti tvarką, kas gali gauti galimybių pasą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuimti testavimą, nes testavimas galimybių pase nesuteikia imuniteto. <...> Visi skaičiai blogi ir spaudimas sveikatos apsaugos sistemai ateina iš nevakcinuotų sergančių žmonių. Tai reiškia, kad reikia papildomai juos riboti. Tai galimybių pasas yra puiki galimybė tą padaryti“, – įsitikinęs pašnekovas.

Ž. Gudlevičienė pripažino, kad yra svarstoma pašalinti testavimo galimybę, norint gauti galimybių pasą. Pasak jos, jei darbuotojų testavimas galimybių pase išliks, testavimo kaina turėtų gulti ant darbdavio pečių.

REKLAMA

„Ar išvis tuomet galimybių pase turėtų išlikti testavimo galimybė. Tos priemonės taip pat yra svarstomos, bet kitą savaitę, ko gero, jos nebus padėtos ant stalo, tik tai svarstymai. Sprendimų priėmimo dar nebus“, – tikino premjerės patarėja.

Nausėda apie galimą karantino įvedimą: baikime vieni kitus gąsdinti

Svarstymus įvesti karantiną kritikavo prezidentas Gitanas Nausėda. Jis teigė, kad centrinė valdžia turi imti pavyzdį iš gerus rezultatus rodančių savivaldybių, norint pasiekti aktyvesnio skiepijimosi nuo COVID-19 visoje šalyje. Jis taip pat pabrėžė, kad gąsdinimo politika gali duoti priešingą rezultatą.

REKLAMA

„Baikime vieną kartą vieni kitus gąsdinti. Per pastaruosius mėnesius buvo tiek tų neigiamų emocijų, mėginimų daugiau tokios, sakyčiau, griežtos retorikos ar tam tikrų griežtų priemonių galimybės būdu paveikti žmonių norą vakcinuotis“, – trečiadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, tai „kažkuriame etape gali duoti netgi priešingą rezultatą“.

„Atsiranda atmetimo reakcija, jei kažkas yra peršama grėsmių arba gąsdinimo būdu. Turime puikių patirčių mūsų savivaldybėse, kai kurios iš jų pasiekė puikių skiepijimosi rezultatų, nesiimdamos jokių drakoniškų ir gąsdinimo priemonių“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gudlevičienė: gąsdinimo nėra, tiesiog išsakoma nuomonė

Į prezidento žodžius laidoje „Dienos pjūvis“ sureagavo ir Ingridos Šimonytės patarėja Ž. Gudlevičienė.

„Aš šiuo metu nematau gąsdinimo. Tai yra pasvarstymai, tai yra ieškojimas geriausių variantų. Tikrai yra tariamasi tiek su verslo, tiek su kitais atstovais, kokie sprendimo būdai būtų geriausi. Man atrodo, kad to gąsdinimo nėra, tiesiog išsakoma nuomonė, kokių veiksmų planuoja Vyriausybė imtis“, – kalbėjo Ž. Gudlevičienė.

REKLAMA

Pasak jos, panaši situacija buvo ir su rugsėjo 13 d. įsigaliojusiais ribojimais, kurie draudžia kai kurias veiklas tiems gyventojams, kurie neturi galimybių paso.

„Buvo iš anksto buvo pradėta kalbėti, kokie sprendimai bus priimti. Tam, kad duoti laiko žmonėms apsvarstyti, priimti tam tikrus sprendimus. Niekaip nenorėčiau sutikti, kad tai buvo gąsdinimo priemonė“, – teigė pašnekovė.

Zemlys-Balevičius: gyvenimas yra sudėtingas, reikia su tuo susitaikyti

„Kai tu kažką išgirsti, ar tu išsigąsti? Tie skaičiai, galimybės, kas gali būti, blogieji scenarijai yra tikrai gąsdinantys.

REKLAMA

Bet, ar tai reiškia, kad mes turime gražesnį vaizdą, negu yra, ir sakyti, kad viskas bus gerai, mes susitvarkysime ir atėjus faktui sakyti, kad nepavyko. Ar perspėti, žmonėms parodyti, koks yra tas spektras, kas gali įvykti“, – kalbėjo V. Zemlys-Balevičius.

Duomenų mokslininkas teigė, kad visuomenė yra supratinga, tad ji turi žinoti, kokia yra situacija ir kokiais rodikliais remiasi Vyriausybė, kai priima sprendimus dėl pandemijos valdymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyvenime yra baisių dalykų, bet jų negalima ignoruoti, juos reikia žinoti ir jų vengti. Ar tai yra gąsdinimas? Nežinau, gyvenimas yra sudėtingas, reikia su tuo susitaikyti ir viskas“, – teigė V. Zemlys-Balevičius.

Visą Ž. Gudlevičienės ir V. Zemlio-Balevičiaus diskusiją apie būsimą karantiną galite peržiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.

Lietuvos piliečiai paskaitykite TV3 portale straipsnį ,,Premjerės Ingridos Šimonytės patarėja: svarstoma, ar galimybių pase išvis turėtų likti testavimas'' Manau, ši neprotingos chamės Šimonytės vadovaujama ciniška Vyriausybė vis daugiau nori spausti žmones ir diskriminuoja žmones, net pasiskiepiję lietuviai turėtų suprasti, kad pažeidžiamos nepasiskiepijusių lietuvių žmonių teisės ir laisvės ir jas padėti ginti, bet gal neveltui yra tokie posakiai apie mūsų lietuvių būdą ,,lietuvis lietuviui vilkas'' ar ,,geriausias lietuvio patiekalas yra kitas lietuvis''. Kviečiu visus lietuvius, įskaitant pasiskiepijusius žmones ginti žmonių teises ir laisves Lietuvoje, rašyti protesto piktus el. laiškus neprotingai Šimonytei ir visai neprotingai jos Vyriausybei. Tai kas vyksta Lietuvoje yra beprotybė.

Manau PIŠ su savo visais ,,patarėjais,, jau realiai nebesuvokia realybės, kliedesių rinkinys. Tai visiškas marazmas, kaukės išspręs virusą, nesenai sakė kad GP išspręs. Baikit terorizuoti žmones, visus suvaro į mažas parduotuvėles, kad tik virusas daugiau plistų. Žlunga ekonomika, infliacija baisulinė, žmonės jau ir dabar masiškai išeina iš darbų, nėra paprastų darbuotojų, jų su savo draudimais nepagasdinsit. Nuotoliniu būdu ,,dirba,, tik valdininkai, o ne valytojos, kiemsargiai, statybininkai...
Izraelis, daugiausiai ir anksčiausiai pasiskiepijusi valstybė ir šiai dienai užsikrėtusių, paskiepytų žmonių skaičius, viršija piką susirgimų ir mirčių, prieš vakcinų atsiradimą. Izraelis jau viešai pripažino, kad jie globalaus eksperimento dalyviai. Gal bobelė gali atsakyti į klausimą, kodėl visi korona vakcinų gamintojai atsiribojo nuo atsakomybės už neigiamas vakcinų pasekmes ir mirtis? Už tai neatsako ir PSO ir mūsų SAM-as. Net visos draudimo kompanijos nesutinka drausti nuo vakcinų pasekmių. Kodėl, tokios "nepriekaištingos vakcinos" gamintojai, taip bijo atsakomybės už savo produkto galimas pasekmes? Tik 2018 metais viena iš vakcinų gamintojų, nukentėjusiems nuo jų produkcijos vaistų, buvo priversti sumokėti 6 milijardus dolerių kompensacijų. Ne milijonų o milijardų ir apie kokį gamintojų patikimumą gali eiti kalba? Kodėl farmaceftinė mafija neužsiima vaistų nuo koronos gamyba, o tik vakcinomis? Atsakymas labai paprastas, vaistus naudos tik susirgę, o vakcinuotis vers visą žmonijos populiaciją. Tai kosminio masto BIZNIS.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų