„Net negalėčiau to daryti todėl, kad negalėčiau savęs nominuoti. Aš negaliu būti ministre pirmininke, Vyriausybės, kuri mane nominuoja, kandidatu į Komisiją. Akivaizdu, kad aš negalėčiau to padaryti, net jeigu norėčiau. O ir nenoriu“, – pirmadienį LRT televizijai teigė I. Šimonytė.
Premjerės teigimu, būtų nepraktiška ir „dirbtinis dalykas“ siekti eurokomisarės posto šiuo metu.
„Jeigu aš tokių planų būčiau turėjusi (tapti eurokomisare – BNS), man reikėjo pasitraukti iš ministro pirmininko posto anksčiau, o toks įgaliojimų grąžinimas ir negrįžimas į ministro pirmininko postą reiškia, kad Vyriausybė atsistatydina. Ir tai reiškia, kad yra formuojama nauja Vyriausybė su nauja programa su kažkokiu nauju mandatu. Nemanau, kad ten, kur mes esame politinio kalendoriaus požiūriu, būtų racionalu ir kad aš matyčiau, kad taip reikia daryti“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Vyriausybė įgaliojimus grąžins liepos 12 dieną, priesiekus perrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai.
Nauja Komisija formuojama po Europos Parlamento rinkimų, kurie įvyko šį sekmadienį. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Lietuvoje juos laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, iškovoję tris iš 11 mandatų, antri rinkimuose liko opoziciniai socialdemokratai su dviem mandatais, po vieną mandatą gauna ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laisvės partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Liberalų sąjūdis ir Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai).
Kandidatą į eurokomisarus Lietuvoje teikia Vyriausybė, suderinusi ją su prezidentu ir Seimu. Galutinį sprendimą priima Europos Parlamentas.
Besibaigiančioje Europos Komisijos kadencijoje dirba praėjusios „valstiečių“ Vyriausybės deleguotas Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę. Politikas būdamas pirmuoju Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ numeriu sekmadienį laimėjo europarlamentaro mandatą.