Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien kartu su Europos Sąjungos valstybių narių diplomatinių atstovybių Lietuvoje vadovais dalyvavo darbo pietuose, surengtuose nuo šių metų pradžios ES Tarybai pirmininkaujančios Graikijos ambasadoriaus Michailo Efstratios Daratzikio.
Premjeras, kaip praėjusį pusmetį pirmąkart ES Tarybai pirmininkavusios šalies Vyriausybės vadovas, pasveikino Graikiją, perėmusią šį svarbų vaidmenį ir didelę atsakomybę.
Sveikinimo kalboje Lietuvos Vyriausybės vadovas trumpai apžvelgė Lietuvos pirmininkavimo rezultatus: laiku susitarta dėl 2014 m. ES biudžeto; pasiekta reikšminga pažanga kuriant Bankų sąjungą, ypač ieškant sutarimo dėl Bendro bankų pertvarkymo mechanizmo; peržiūrėta iki šiol padaryta pažanga kuriant Europos Sąjungos energijos vidaus rinką ir paspartintas jos užbaigimas; patvirtintas bendros svarbos energetikos infrastruktūros projektų sąrašas, į kurį pateko net šeši Lietuvai svarbiausi projektai; baigtos derybos dėl laisvosios prekybos su Kanada ir pradėtos su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis; gauti įgaliojimai derėtis dėl investicijų apsaugos su Kinija.
„Tai labai svarbūs žingsniai, kurie padės užtikrinti ES ekonomikos augimą ir žmonių gerovę, leis efektyviai spręsti nedarbo problemas, atkurti Europos finansinį stabilumą ir didinti ES konkurencingumą pasaulyje“, – sakė Ministras Pirmininkas ir padėkojo visoms ES valstybėms narėms, nes tik bendradarbiaudama su jomis Lietuva galėjo pasiekti bendrus pirmininkavimo tikslus.
Premjeras pažymėjo ir Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje svarbą: parafuotos ES asociacijos sutartys su Moldova ir Gruzija bei kiti svarbūs susitarimai, paskatinti istoriniai pokyčiai Ukrainoje. Kalbėdamas apie įvykius šioje šalyje, Ministras Pirmininkas pasmerkė kraujo praliejimą ir pabrėžė, kad Ukrainos Vyriausybė turi nutraukti kovą prieš savo žmones ir spręsti problemas diplomatijos ir derybų keliu.
Ministras Pirmininkas A. Butkevičius dar kartą patvirtino ES valstybių ambasadoriams Lietuvos siekį nuo kitų metų įsivesti bendrąją Europos Sąjungos valiutą – eurą – ir tapti euro zonos nare.