Bendrajame priėmime dalyvauja 44 profesinės mokyklos ir kitos švietimo įstaigos, vykdančios profesinį mokymą.
Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20,6 tūkst. mokinių.
Ministerijos teigimu, šiuo metu darbo rinkoje reikalingiausi inžinerijos, sveikatos priežiūros, informacinių technologijų, paslaugų sričių profesionalai.
Teikti stojimo prašymus gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai ir I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis atskirų profesinio mokymo modulių.
Moduliai leidžia išbandyti įvairių specialybių praktines veiklas – inžinerijos, grožio, paslaugų ir daugelio kitų sričių. Pasak viceministrės Agnės Kudarauskienės, tai galimybė gimnazistams iš anksto išmėginti specialybę, kurią norėtų pasirinkti baigę gimnaziją, arba įgyti naudingų įgūdžių, praversiančių ateityje ar kasdienėje veikloje.
Pasirinkus specialybės modulį, sudaromas atskiras mokymosi tvarkaraštis, kad būtų galima derinti ugdymą gimnazijoje ir profesinio mokymo įstaigoje. Baigus gimnaziją ir stojant į tos pačios specialybės programą, modulis yra įskaitomas ir mokymasis sutrumpėja.
Siūlo rinktis per 270 profesinio mokymo modulių
37 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 270 profesinio mokymo modulių.
Prašymus priimti į profesines mokyklas jaunuoliai galės teikti LAMA BPO interneto svetainėje iki rugpjūčio 5 dienos.
Priėmimo rezultatus jie sužinos rugpjūčio 9 dieną, o sudaryti profesinio mokymo sutartis galės rugpjūčio 9–13 dienomis.
Papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas bus skelbiamas rugpjūčio 14–25 dienomis. Jo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 dieną. Sutarčių sudarymas profesinėse mokyklose vyks rugpjūčio 28–30 dienomis.
Šiemet priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapo metu sudaryta beveik 1 tūkst. mokymo sutarčių, mokiniai daugiausia rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis.