Vyriausybė šią savaitę svarstys įstatymų pataisas, kurios užtikrintų konfidencialumą asmenims, pranešusiems apie pareigūnų ir valstybės tarnautojų korupciją ar nusižengimus.
Teisingumo ministerijos siūlomos pataisos įpareigotų institucijas, gavusias pranešimą apie viešojo sektoriaus darbuotojų korupcinius nusižengimus, užtikrinti pranešėjo asmens duomenų apsaugą. Pataisos taip pat numato, kaip tai užtikrinti ir administracinės bylos ar administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjimo proceso metu.
Ministerija tikisi, kad šios pataisos turės teigiamos įtakos kovai su korupcija. Įstatymų pataisų svarstymas numatomas trečiadienio Vyriausybės posėdyje.
Su korupcija kovojančios „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas yra sakęs, kad iniciatyva yra teigiamas žingsnis, tačiau valdžios institucijos taip pat turėtų numatyti, kaip turi veikti įvairių institucijų „karštosios linijos“ ir kiti pranešimams apie pažeidimus skirti kanalai.
S.Muravjovo teigimu, įstatymai turi numatyti aiškią tvarką, pagal kurią sąžiningai apie galimą pažeidimą pranešę žmonės galėtų lengviau apsiginti nuo galimų ieškinių dėl garbės ir orumo arba dalykinės reputacijos pažeidimo.
Pernai atlikus sociologinį tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2014“, paaiškėjo, kad tik 18 proc. Lietuvos gyventojų, 36 proc. įmonių vadovų ir 29 proc. valstybės tarnautojų praneštų apie korupciją. Taip pat šių tikslinių grupių klausta apie nenoro pranešti apie korupcijos atvejus priežastis - visose grupėse dažniausiai buvo nurodoma, kad pranešusieji apie tokius įvykius gali rimtai nukentėti.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama