Naujasis „Bretanės“ variantas, aptiktas Bretanės regione vakarų Prancūzijoje, buvo izoliuotas aštuonių ligoninėje paguldytų pacientų grupėje Lanione. Jiems visiems būdingi klasikiniai COVID-19 simptomai. Pirmiausia, atlikus PGR testą, buvo gautas neigiamas rezultatas, o vėliau, atlikus kraujo tyrimus arba nustačius giliųjų kvėpavimo audinių mėginius, buvo patvirtintas koronavirusas. Nuo to laiko mirė aštuoni pacientai.
„Institut Pasteur“ nacionalinis centras teigia, kad naujas Prancūzijoje aptiktas variantas kilęs iš dabartinio žinomo varianto 20C. Tyrėjai dabar tiria, ar būtent genetines modifikacijas naujame variante gali būti sunkiau aptikti, ar naujo varianto neaptikimas įvyko dėl PGR testų klaidų.
Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime sakoma, kad ankstyva analizė neparodo, ar naujasis variantas yra užkrečiamesnis ir ar jis gali sukelti sunkesnę ligą, tačiau šiuo metu vykdomi tyrimai, kurie tai išsiaiškins.
„Atliekami nuodugnūs tyrimai, siekiant geriau suprasti šį variantą ir jo poveikį. Taip pat bus vykdomi eksperimentai, kad būtų nustatyta, kaip šis variantas reaguoja į vakcinaciją ir antikūnus, išsivysčiusius ankstesnių infekcijų metu“, – teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.
Variantai yra natūralus bet kokio viruso ir jo evoliucijos reiškinys, nes virusas ir toliau dauginasi bei plinta populiacijoje.
Iki šiol pora SARS-CoV-2 variantų kelia susirūpinimą tarptautiniu mastu – tai yra Jungtinės Karalystės, Pietų Afrikos ir Brazilijos variantai. Buvo nustatyta, kad gali padidėti jų užkrečiamumas arba mirtingumas.
Tačiau kol kas atrodo, jog naujasis variantas Prancūzijoje skiriasi būtent tuo, kad jo nebuvo galima aptikti PGR testais. Nors ankstyva analizė nerodo, kad variantas yra užkrečiamesnis ar padidinęs mirtingumą, tai kelia susirūpinimą. Šis viruso variantas gali būti neaptiktas įprastais PGR testais ir todėl gali plisti nepastebėtas, taip trukdydamas kontakto atsekimui.
Taigi šiuo metu Prancūzijoje dedamos didelės pastangos suprasti naują variantą. Prancūzijos sveikatos ministerija taip pat pranešė apie šį variantą tarptautinėms valdžios institucijoms, o Pasaulio sveikatos organizacija pradėjo jį stebėti.