Vyriausybė ketina ir toliau neleisti veikti kavinėms bei restoranams, bet nori atidaryti mokyklas, nors pastarasis planas sukėlė šalyje kontroversiją.
Ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as pristatys priemones, kai 15 val. vietos (16 val. Lietuvos laiku) kreipsis į parlamentą, vyriausybei besistengiant siekiant išlaikyti trapią pusiausvyrą tarp būtinybės vėl užkurti krizę išgyvenančią ekonomiką ir poreikio apsaugoti visuomenės sveikatą.
Po E. Philippe'o kalbos vyks diskusija ir balsavimas. Siekiant nepažeisti socialinio atstumo taisyklių, į Nacionalinę Asamblėją bus įleisti tik 75 iš 577 įstatymų leidėjų, o likusieji balsuos per įgaliotinius.
Prezidentas Emmanuelis Macronas anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad karantinas bus atšauktas gegužės 11 dieną, bet šio plano išsamiai nekomentavo.
Prancūzija, kaip ir Jungtinė Karalystė, Italija ir Ispanija, yra viena iš labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių Europos šalių, o aukų skaičius joje pasiekė jau 23 293.
Tačiau pastarosiomis dienomis šalyje atsiranda vis daugiau vilčių teikiančių požymių, ligoninėse ir reanimacijose nuolat mažėjant pacientų.
Vyriausybė perspėjo, kad Prancūzijai šiemet gresia istorinis bendrojo vidaus produkto (BVP) mažėjimas 8 proc., o kovo mėnesį šalyje užfiksuotas rekordinis nedarbo lygio padidėjimas 7,1 procento.
Tačiau nepaisant būtinybės padėti ekonomikai atsistoti ant kojų, vyriausybė nepamiršta ir antrosios infekcijų bangos pavojaus, o gegužės 11 dieną prancūzų gyvenimas dar toli gražu nebus sugrįžęs į įprastas vėžes.