Kas laukia mūsų verslo šį sunkų laikotarpį, kalbėjome su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi.
Sveiki, kaip verslas išgyvena antrąjį karantiną: kas pablogėjo, pagerėjo, palyginus su pirmuoju?
Sveiki. Palyginus su pirmuoju, aišku, ko gero, tas pilnas uždarymas, kuris buvo pirmojo karantino metu, gabūt paveikė verslą gana sunkiai, nes daugelis prekybos vietų buvo uždarytos.
Kalbant apie gamybinį sektorių ir apie Lietuvos pramonininkų konfederacijos narius, kurių yra 3,2 tūkst., tai pirmas ar antras – mes didelio skirtumo nematėme. Tiktai problematika pirmojo karantino metu, kai buvo uždaryti mūsų subkontraktoriai, subtiekėjai, ypač pietinėje Europos Sąjungos dalyje, kalbu apie Prancūziją, Ispaniją, Portugaliją, Italiją.
Tia tuo metu dalis įmonių stovėjo prastovose ne dėl susirgimų skaičiaus, o būtent dėl medžiagų ir komplektuojančių detalių trūkumo. Šiandien dienai ta situacija yra kitokia, ji, matyt, kad yra pozityvi tuo atveju, kad visgi gamybos nebuvo ir nėra stabdomos kitose Europos šalyse, bet, aišku, susirgimų skaičius auga ir pramonėse įmonėse, ir mes nesame kažkuo išskirtini, tie patys Lietuvos žmonės. Ta bendroji susirgimų statistika, kuri šiandien atsispindi, ji, aišku, veikia ir mūsų pačių įmones.
Kokia situacija yra dabar?
Dabar prastovose skaičius auga, bet jis didėja dėl susirgimų. Mes neturime problemos dėl medžiagų, žaliavų tiekimo kol kas, ačiū Dievui, ir mūsų partneriai tiekia, dirba, ir užkrovimas yra didelis, pramonė, aišku, dirba maksimaliu režimu, kokį tik gali leisti mūsų įrengimai, bet šį kartą, lyginant su pavasario pandemija, mes turime daugiau susirgimų.
Automatiškai, jeigu suserga vienas darbuotojas vienoje gamybinėje įmonėje arba vienoje pamainoje, tenka eliminuoti visą pamainą. Ir šiandien dienai dauguma yra prastovose dėl to, kad žmonės apsirgo, ir mes negalime dirbti pilnu pajėgumu. Tenka izoliuoti visą pamainą, dvi, o kartais ir uždaryti įmones.
Visą pokalbį su pašnekovu V. Janulevičiumi kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje.