Praėjusią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė nutartį ir paliko galioti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus padarytą išvadą, kad A. Krupavičius ir Kauno technologijos universiteto doktorantė Vitalija Simonaitytė mokslinėje publikacijoje neetiškai citavo tuo metu buvusio doktoranto Giedriaus Žvaliausko tekstą. Po to VDU Senato sprendimu rektorius nepratęsė darbo sutarties.
„Birželio 25 d. Senatas balsavo dėl dekanų įgaliojimų pratęsimo, kol bus išrinktas naujasis rektorius. Algiui Krupavičiui įgaliojimai dėl akademinės etikos pažeidimų nebuvo pratęsti. Šios savaitės pradžioje VDU rektorius Socialinių mokslų fakulteto prodekanę paskyrė laikinai eiti dekano pareigas iki rugsėjo 30 d.
VDU rektorius taip pat kreipėsi į VDU doktorantūros komitetus dėl nario pakeitimo ir į VDU etikos komisiją. Tolimesni sprendimai bus priimami atsižvelgiant į komisijos rekomendacijas“, – tv3.lt sakė VDU atstovė spaudai Ina Žurkuvienė.
2018 metų pradžioje Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius pripažino VDU universiteto dekaną profesorių A. Krupavičių pažeidus akademinę etiką dėl neetiško citavimo.
Politologas A. Krupavičius tv3.lt teigė, kad baigėsi jo kaip dekano kadencija ir jis nepretenduoja antrai kadencijai.
„Mano dekano kadencija baigėsi birželio 30 dieną. Aš nepretenduoju eiti dekano pareigas antrai kadencijai ir nepretenduoju eiti dekano pareigas laikinai iki rektoriaus rinkimų.
Teisminiai sprendimai ir visi ginčai su kontrolieriumi eis į Europos žmogaus teisių teismą. Žinojau, kad Lietuvos teismų sistemoje yra nemažai problemų, bet, kad jos tokios gilios – tai buvo didžiulis netikėtumas. Dabar labai gerai suprantu, kodėl Lietuvos teismų sistema pasitiki vos penktadalis žmonių.
Dėl tolimesnių veiksmų yra tokios procedūros: pirmiausia Etikos komisija svarsto, toliau komisija turi teikti rekomendaciją rektoriui, kuris vėliau formuoja sprendimą. Visos žinios apie doktorantūros suspendavimą ar dar kažkokius dalykus, jos yra netikros ir dar nieko nėra priimta.
Yra teisminiai ginčai ir dalykai, kur teismams paprasčiausiai trūksta kompetencijos ir supratimo. Teismai aiškino, kad jie apskritai negali vertinti angliškų tekstų medžiagos. Anglų kalba turėjau gerokai anksčiau net iki ginčijamos publikacijos, bet nebuvo vertinta. Ginčų objektas – tai yra publikacija anglų kalba.
Tiesą sakant, yra padaryta daugybė procedūrinių pažeidimų tiek iš kontrolieriaus institucijos. Manau, kad pats didžiausias buvo tas, kad prieš kontrolieriui paskelbiant sprendimą, mes neturėjome galimybės susipažinti su visa surinkta medžiagą. Jeigu teisme vyktų byla ir teismas priimtų verdiktą be galimybės susipažinti su tyrimo medžiaga – tai, matyt, būtų didžiulis skandalas.
Be to, 2019 metais liepos mėnesį yra priimtas etikos kontrolieriaus sprendimas to paties kontrolieriaus atžvilgiu. Konstatuojama, kad jis yra pažeidęs akademinę etiką. Mano retorinis klausimas: kaip kontrolierius, kuris pats yra pažeidęs akademinę etiką ir tas faktas nebuvo žinomas, kai jis buvo kontrolieriumi, kaip jis galėjo priimti sprendimus kitų atžvilgiu“, – pažymėjo A. Krupavičius.