Nepasitenkinimas kilo valdantiesiems trečiadienį sušaukus nenumatytą Seimo posėdį. Seimo opoziciją taip pat užgavo valdančiųjų sprendimas nenumatyti opozicijos atstovams galimybės pirmininkauti posėdžiams po to, kai opozicija užsiminė apie protesto akciją.
„Opozicinės frakcijos rinksis Seimo Kovo 11-osios Akto salėje ir dirbs pagal savo darbotvarkę. Norime parodyti valdantiesiems, kad jų manipuliacijos darbotvarke ir kitos intrigos, kuriomis siekiama „pastatyti į vietą“ opoziciją, niekur neveda, tiksliau, veda į Seimo veiklos žlugdymą“, – sako socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.
„Nebe pirmą kartą valdantieji konservatoriai ir liberalai manipuliuoja darbotvarke, kai opozicija inicijuoja svarstymus dėl nepasitikėjimo ministrais arba siūlo balsuoti dėl nevykusių Vyriausybės reformų. Valdantieji griebiasi bjauriausių triukų, kad tik išvengtų klausimų, kurie labiausiai rūpi Lietuvos žmonėms: kainų, atlyginimų, mokesčių. Šį kartą tik išeisime iš salės, bet jeigu šis pasityčiojimas tęsis, svarstytinos ir kitokios protesto formos“, – įspėja G. Paluckas.
Socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas ketvirtadienį žurnalistams pranešė, kad likusį birželio mėnesį valdantieji nė viename Seimo plenariniame posėdyje neleis pirmininkauti opozicijai atstovaujantiems Seimo pirmininkės pavaduotojams.
Tokių yra trys: pats Julius Sabatauskas, valstietis Jonas Jarutis ir darbietis Andrius Mazuronis.
„Nėra jokio paaiškinimo. Tiesiog atsiuntė ir viskas. Iš posėdžio sekretoriato gavome patikslintą pirmininkavimo grafiką“, – pasakojo J. Sabatauskas.
„Tai reiškia, kad opozicijos atstovai Seimo posėdžiuose nereikalingi. Nors Seimas yra visas, in corpore“, – pridūrė jis.
Plenarinio posėdžio pradžioje konservatorių lyderis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis viešai kreipėsi į Seimo vadovybę, kad ištaisytų klaidą ir grąžintų opozicijos atstovus pirmininkauti posėdžiams.
Pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma paaiškino, kad taip pasielgta, nes trečiadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen buvo informuota, jog opozicija ketvirtadienį boikotuos Seimo darbą.
„Suprantama, kad boikotuojantys vicepirmininkai pirmininkauti posėdžiui nebūtų galėję“, – teigė jis.
J. Razma pažadėjo ištaisyti „nesusipratimą“, jei opozicijos atstovai vis dėlto nutartų likti dirbti plenarinių posėdžių salėje.