• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaistų gamintojai perspėja, kad politinė kova tarp paciento ir „farmacininkų godumo“ turi išvirkščiąją pusę ir gali turėti netikėtų padarinių.

REKLAMA
REKLAMA

„Skaidrumo“ grimasos

Vaistų gamintojų asociacijos (VGA) direktorius daktaras Albertas Bertulis mano, kad politikų įtvirtintas draudimas vaistų gamintojams individualiai lankytis pas medikus ir pristatinėti vaistus nėra logiškas.

REKLAMA

„Balsas.lt savaitė“ VGA atstovų teiravosi, kokią įtaką apribojimai turės Lietuvos vaistų gamintojams ir kur pacientai gaus kompetentingos informacijos apie medikamentus.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), kaip įstatymo iniciatorės, siekis buvo uždrausti individualius susitikimus, paliekant galimybę rengti tik bendrus susitikimus gydymo įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Bertulio, rezultatas nėra pats geriausias. Jau esama atvejų, kai atsiranda tarpinių bendrovių, siūlančių savo paslaugas ir asociacijai. „Nenoriu sakyti konkrečių pavadinimų, bet sukuriamos tarpinės bendrovės, kurios, palaikydamos ryšį su gydymo įstaigų vadovais, kreipiasi į mus ir žada organizuoti susitikimus, padėti, sukviesti ir pan. Tai, aišku, kainuoja“, – skaidrinimo proceso trūkumus vardijo A. Bertulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, kai kurios kompanijos dėl valstybės politikos turės mažinti atstovų skaičių, bet jiems išlaikyti nebeskiriamos lėšos kaip tik gali būti nukreiptos į neskaidrių sandorių arba nereikalingų tarpininkų veiklos finansavimą.

Paciento teisės

Vienas svarių SAM argumentų siekiant riboti individualius vizitus buvo problema, kad tai trikdo mediko darbą su pacientu, nes įsiveržęs atstovas „pavagia“ gydytojo dėmesį.

REKLAMA

„Negalime teigti, kad tokių atvejų visai nėra. Tik ar dėl tų atskirų atvejų medžioklės nenukentės daugiau žmonių? Ar prognozuota, kokių padarinių tai turės ne tik gamintojams, kurie atleis dalį atstovų, bet ir medikams? Kaip provincijoje dirbantis gydytojas gaus informacijos apie naują produktą? Jei jis jos neturės – kuo bus geriau pacientui?“ – abejojo VGA valdybos pirmininkas Konradas Vitkevičius.

REKLAMA

Pasak K. Vitkevičiaus, sprendimą norėta priimti daugiau dėl politinių motyvų, nors buvo ir kitų kelių. „Mūsų siūlymas buvo palikti pasitaikančių incidentų atvejus spręsti Etikos komisijai. Rinkoje veikia dvi vaistų gamintojų asociacijos, esame pasirašę Etikos kodeksą. Ten tie dalykai numatyti ir puikiai susitvarkytume“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juolab lieka neaišku, kodėl pas gydytoją nedraudžiama užeiti maisto papildus, peilius ar puodus reklamuojančių ar parduodančių įmonių atstovams.

Pasak farmacininkų, įvesti naują produktą į rinką yra gana komplikuota užduotis, nes tiesioginiam vartotojui vaistą reklamuoti draudžiama. „Reikia susitikti su gydytoju. O kokia forma tai vyksta – asmeniškai ar per grupinį susitikimą – jau technikos reikalas. Tiesiog įrodyta, kad asmeninis bendravimas yra efektyviausias būdas“, – pabrėžė K. Vitkevičius.

Vaistų gamintojai teigia, kad baubo ir sveikatos paslaugų brangintojų įvaizdį jie pelnė daugiausia dėl politinių sumetimų ir žiniasklaidos vienpusiškumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų