Prie vieno iš įėjimų į eitynes išrikiuota eilė plakatų su necenzūriniais žodžiais, skelbiantys, kad LGBT bendruomenei Lietuvoje ir Kaune vietos nėra. Policija į eitynes neįleidžia ne tik plakatais nešinų asmenų, bet ir liepia jų neafišuoti renginio prieigose.
Tai kelia dalies gyventojų pasipiktinimą.
„Neužtenka to, kad mūsų į renginį neįleidžia, bet liepia ir plakatus patraukti“, – piktinosi viena moteris.
„O kodėl neleidžiate plakatų!“ – į policijos pareigūnus kreipėsi nepatenkintas vyras.
„Jūs pažeidžiate Konstituciją su tokiais dalykais. Jūs neleidžiate mums eiti mitinguoti! Yra žmonės, kurie gali eiti į mitingus ir eiti visur. Kaip galite neleisti? Kas per vėjai“ – rėkė kitas.
Tikisi bent tūkstančio dalyvių
Kaune šeštadienį rengiamos LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse už homoseksualių ir translyčių žmonių teises dalyvaus apie tūkstantį žmonių.
Planuojama, kad renginio dalyviai už Kauno Soboro pradės rinktis 12 val., o Laisvės alėja pajudės 13 val. Tuomet planuojama sustoti prie Kauno miesto savivaldybės būstinės, vėliau, nuėjus iki Laisvės alėjos galo, apsisukti ir grįžti alėja atgal link Soboro. Po eitynių planuojamos dalyvių kalbos.
Įteikė reikalavimų sąrašą
LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.
Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.
Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.
Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos.
Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.