„Kiek man suteikė pirminės informacijos, ginklo nešiojimo tvarką Seime nustato Seimo valdyba. Galvočiau, kad to nepakanka, reikėtų tai kelti į įstatymą, galbūt į Seimo statutą. Dabar tariamės su Vidaus reikalų ministerija, kaip apsaugoti žmones nuo savęs pačių“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V.Bakas.
Šis Kęstučio Pūko akibrokštas sukėlė minčių Petrui Gražuliui, kuris panoro pranešti, jog taip pat savo kabinete laiko ginklą.
Tiesa, paaiškėjo, kad tai tėra dovanotas ginklo muliažas.
Pagal dabar nustatytą tvarką, įsinešti ginklo į parlamento rūmus negalima, juos reikia palikti specialioje saugioje vietoje. Tačiau į Seimą įeinantys tautos išrinktieji nėra tikrinami apsaugos darbuotojų.
„Šiuo metu konsultuojamės su Vidaus reikalų ministerija, kokius teisės aktus reikėtų keisti, pildyti, kad Seimo nariai arba kiti žmonės, kuriais pasitiki apsauga, tiesiog neturėtų progos ir galimybių čia nešiotis ginklo. Iš tiesų tai, kad Seimo narių netikrina, nereiškia, kad jie gali įsinešti bet ką. Netikrinimas reiškia pasitikėjimą ir protingą veikimą – kad Seimo narys suvokia atsakomybę, juo yra pasitikima ir jis nedarys veiksmų, kurie yra priešingi teisei“, – kalbėjo V.Bakas.
Jis pabrėžė, kad už Seimo apsaugą yra atsakingas Vadovybės apsaugos departamentas.
„Iš viso negali būti tokios situacijos, kad Seime būtų žmonės, kurie nėra susiję su saugumo užtikrinimu, turėtų ginklą“, – sakė NSGK pirmininkas.