Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau nei 400 tūkstančių litų pridėtinės vertės sukčiavimu įtariamas 49-erių metų radviliškietis G. A. Pastarasis beveik dvejus metus slapstėsi nuo teisėsaugos pareigūnų, jam buvo išduotas Europos arešto orderis, o sulaikytas buvo šių metų kovo mėnesį Lietuvoje.
Nustatyta, kad radviliškietis G. A., kaip įtariama, sukčiaudamas, nusikalstamai veikai nuslėpti naudojo fiktyvias ir jokios veiklos nevykdančias Kaune ir Šiauliuose registruotas bendroves, į kurių buhalterinę apskaitą buvo įtraukti dokumentai, kad bendrovės pardavė didelius kiekius trąšų ir kviečių. Jokios veiklos nevykdančiose bendrovėse dokumentai buvo spausdinami spausdintuvu ir ne pasirašyti ranka asmenų, o atspausti faksimiline kliše.
Išaiškinta, kad Kaune registruotos bendrovės vardu buvo suklastota daugiau nei 130 PVM sąskaitų faktūrų, o Radviliškio – per 30. Realiai pagal šias sąskaitas faktūras nevyko jokių trąšų ar kviečių pirkimų ir pardavimų. Paskaičiuota, kad sukčiaujant pridėtinės vertės mokesčio apskaičiavimo ir sumokėjimo srityje į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau beveik 440 tūkstančių litų.
Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių miesto apylinkės teismui. Radviliškiečiui, kuriam šiuo metu taikomos kardomosios priemonės – 15 tūkstančių litų užstatas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti – gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.
Šiuo metu Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama FNTT Šiaulių apygardos valdybos praėjusių metų kovo mėnesį baigta baudžiamoji byla, kurioje to paties radviliškiečio G. A. keturi bendrininkai teisiami dėl sukčiavimo stambiu mastu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, vadinamojo pinigų plovimo, ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Keturi radviliškiečiai
teisiami apgaule įgiję daugiau nei pusę milijono litų pridėtinės vertės mokesčio. Du iš teisiamųjų dar kaltinami dalyvavę tarptautinėje nusikalstamos veikos schemoje, į kurią buvo įtraukti tiek Latvijos, tiek Lietuvos piliečiai, ir kuria naudojantis nusikalstamu būdu legalizuota daugiau nei 32 milijonai litų.