Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimo girto vairuotojo byloje. Nustatyta, kad šių metų birželio 26-ąją, apie 2 val., Vilniuje, Andrius M., būdamas visiškai girtas vairavo automobilį „Volkswagen Bora“.
Taip pat išgėręs jo bičiulis tąkart sėdėjo keleivio vietoje. Pasisekė, kad net 3,76 promilės alkoholio pripūtęs vairuotojas greitai buvo sustabdytas pareigūnų, tad išvengta galimai itin skaudžių pasekmių.
Nors sprendimas jau priimtas, tačiau jis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. Tačiau ir taip nuo baudžiamosios atsakomybės atleistą vilnietį, tikėtina, turėtų tenkinti paskirta bausmė.
Daug ko neprisimena
Kaltinamasis Andrius M. teisiamojo posėdžio metu savo kaltę visiškai pripažino. Jis paaiškino, kad persėdo vietoj draugo į vairuotojo vietą, nes norėjo patraukti automobilį – išvažiuoti iš įvykio vietos į kelią.
Bet pamatė policijos švyturėlius ir buvo pareigūnų sulaikytas. Jis važiavo kartu su draugu, automobilis VW „Bora“ priklauso jam.
Paaiškėjo, kad prieš atvykstant pareigūnams jau buvo sukeltas eismo įvykis. Automobiliu kliudytas stendas. Pareigūnai girtą vairuotoją sustabdė išvažiuojant iš įvykio vietos.
Andrius M. teigė, kad neatsimena, kodėl norėjo patraukti automobilį. Kaltino alkoholį, kuris turėjo įtakos jo veiksmams.
Vilnietis pasakojo, kad tą naktį su draugu gėrė miškelyje. Dviese išgėrė du butelius degtinės. Tada atėjo prie namų, kur buvo jo automobilis ir kartu įsėdo į automobilį ir toliau nieko neatsimena.
Vyras teigė, kad labai gailisi dėl savo poelgio. Prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoju prašė paskirti jo brolį, kuris daro jam teigiamą įtaką.
„Kitą dieną kalbėjausi su broliu, kuris davė man pylos. Padariau išvadas, labai gailiuosi, daugiau pažeidimų nedarysiu. Gyvena su mažamečiu vaiku, kurį vežu į mokyklą. Darbdavys buvo nepatenkintas, nes praradau teises, o jos reikalingos darbe“, – griežtai jo nebausti teisme prašė vyras.
Per pirminę apklausą vilnietis pasakojo, kad tą vakarą šventė kito draugo gimtadienį. Tada vartojo ne tik degtinę, bet ir alų. Jis negalėjo prisiminti, kiek tiksliai išgėrė, tačiau pripažino, kad tikrai nemažai.
Tada jau minėtas draugas pasiūlė važiuoti į kitą vietą. Andrius M. teigė, kad dėl savo būklės nenorėjo vairuoti, todėl iš pradžių prie vairo sėdo teisių neturintis bičiulis.
Šis pakeliui padarė eismo įvykį. Ir tik po jo Andrius M. persėdo prie savo automobilio vairo. O tada juos iškart sustabdė policijos pareigūnai. Pirmuoju pūtimu jam buvo nustatytas 3,91 promilių girtumas, antruoju – 3,76 promilių girtumas.
Pareigūnai paaiškino, kad jis yra įtariamas nusikalstamos veikos padarymu ir pasodino į tarnybinį automobilį. Kur nuėjo jo draugas nežino, daugiau su juo nebendravo.
Atsitrenkė į stotelę
Teisme liudijo girtą vairuotoją sustabdęs pareigūnas. Jis pasakojo, kad tą naktį iš budėtojo gavo pranešimą, kad automobilis atsitrenkė į autobusų stotelę ir galimai bandys šalintis.
Atvykus nurodytu adresu, pastebėjo automobilį „VW Bora“, kuris stovėjo prie autobusų sustojimo vietos, bandė išvažiuoti, o jiems privažiuojant prie automobilio pastarasis išvažiavo.
Įjungę tarnybinio automobilio garsinį ir šviesios signalus pasivijo minėtą automobilį ir jį sustabdė. Buvo nustatyta, kad automobilį vairavo Andrius M., nuo kurio sklido stiprus alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti, kalba nerišli, akys paraudusios.
Dėl girtumo vairuotojas nieko nesugebėjo paaiškinti. Kartu su vairuotoju automobilyje buvo dar vienas vyras, kuris sėdėjo priekyje, keleivio vietoje. Kai jie užsirašė jo duomenis, šis išėjo.
Eismo įvykio metu Andrius M. automobiliu apgadino autobusų sustojimo stotelę bei šalia stovintį reklaminį stendą. Vairuotojas buvo pristatytas į komisariatą, o automobilis „VW Bora“ priverstinai išvežtas į mašinų saugojimo aikštelę.
Teismas nusprendė, kad Andrius M. gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Brolio priežiūrai jis perduotas 1,5 metų laikotarpiui.
Nors baudžiamoji byla buvo nutraukta, tačiau girtas vilnietis 2 metams prarado vairuotojo pažymėjimą. Taip pat konfiskuotas jo vairuotas automobilis.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.