• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remiantis tarptautiniu tyrimu, paaiškėjo, kad vėžliai sparčiai žūsta, kuomet įsipainioja į žmonių išmėtomas plastiko šiukšles.

13

Remiantis tarptautiniu tyrimu, paaiškėjo, kad vėžliai sparčiai žūsta, kuomet įsipainioja į žmonių išmėtomas plastiko šiukšles.

REKLAMA

Pagrindiniai vėžlių žūties kaltininkai buvo išmesti žvejybos įrankiai, tačiau vėžliai taip pat buvo rasti įstrigę alaus skardinių („six pack“) laikikliuose, plastikinėse kėdėse ir balionų virvelėse.

Tyrimo autoriai bendradarbiavo su vėžlių ekspertais ir išnagrinėjo mokslinę literatūrą, ieškodami plastiko įsipainiojimo pavyzdžių.

Plastmasė gali sukelti rimtą žalą jūriniams ropliams. Jie gali netekti galūnių, užspringti plastiku ir žūti, jis gali apriboti jų judėjimą.

Kasmet miršta 1000 vėžlių

Daugiau nei 90 proc. vėžlių, kuriuos rado įsipainiojusius plastike – jau buvo mirę.

Tyrėjai mano, kad maždaug 1000 vėžlių kasmet miršta tokiu būdu.

Tačiau tyrimo vadovas profesorius Brendanas Godleyas žurnale „Endangered Species Research“, teigia, kad tai per mažas skaičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo komanda apklausė 106 ekspertus iš Atlanto vandenyno, Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros, Viduržemio jūros ir Indijos vandenyno pakrančių.

REKLAMA

„Mūsų apklausoje dalyvavę ekspertai nustatė, kad plastiko ir kitos taršos suklestėjimas gali turėti ilgalaikį poveikį tam tikrų vėžlių populiacijų išlikimui ir tai yra didesnė grėsmė nei naftos išsiliejimas“, – sakė profesorius B. Godley.

Gyvūnai klaidingai vartoja plastiką, o ne maistą

Aplinkosaugininkai yra radę šimtus plastiko gabalėlių vėžlių skrandžiuose, ir daugelis kitų rūšių taip pat klaidingai maitinasi plastiku.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau įsipainiojimo plastike grėsmė taip pat yra gaji ir, mokslininkų manymu, nepakankamai ištirta.

Ypatinga problema yra „vaiduoklinė žvejyba“, kuomet pametamos ar išmestos žvejybos priemonės, kurios toliau veiksmingai įvilioja į spastus jūrų gyvūnus.

Profesorius B.Godley ir jo kolegos tikisi, kad didinant supratimą apie šią problemą žmonės bus skatinami ieškoti plastiko alternatyvų žvejyboje ir kasdieniame gyvenime.

„Beveik visos vėžlių rūšys nyksta, tačiau tokie moksliniai tyrimai rodo, kad žmogaus veiklos grėsmė didėja“, – sakė Greenpeace UK vandenynų tyrimų vadovas Will McCallum.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų