Vilnietė Lena žaidžia su savo augintine Nika. Ji jau keleri metai augina šunį. Moteris sako, jog žiemą gyvūnui yra kiek saugiau, nes nepuola erkės. Tačiau atšilus jau tenka imtis priemonių.
Ji sako, jog miesto kiemuose, kur nupjauta žolė, erkių beveik nėra, tačiau su augintiniu pavaikštinėjus atokesniame miškelyje, dažnai tenka parsinešti net net ne vieną, o kelias ar dešimtį prikibusių erkių. Nors moteris kol kas didelio pavojaus nepastebėjo, veterinarai pataria susirūpinti jau dabar.
Veterinaro teigimu, sunku nurodyti, kada pradėti saugoti gyvūną nuo parazitų. Vertėtų tiesiog stebėti temperatūrą.
Gyvūnų apsaugai tinka antkakliai, tabletės, specialūs lašiukai ar purškalai. Naudojant juos, galima apsisaugoti nuo įvairių erkių pernešamų ligų. Nors kai kurios erkės yra pavojingos tik gyvūnams, atšilus orams bunda ir kitos – iksodinės erkės, ypač pavojingos žmonėms.
Dažniausios jų pernešamos ligos - erkinis encefalitas ir laimo liga. Šiomis ligomis apsirgęs žmogus karščiuoja, jaučia silpnumą, pykinimą, galvos, raumenų bei sąnarių skausmus. Erkinis encefalitas dar pasireiškia sąmonės, pusiausvyros sutrikimais ar net paralyžiumi. Trečdalis susirgusiųjų šia liga jaučia pasekmes. Gydytoja sako, kad erkės Lietuvoje labai plačiai paplitusios o pavasaris – kone pavojingiausias laikas.
Gydytojos teigimu, visgi pati efektyviausia prevencinė priemonė prieš erkinį encefalitą yra būtent skiepai.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: