Už tai jam teko paragauti ir kalinio duonos. Bet dar ilgesniam laikui už grotų tuomet vos 20-ties K. Margevičius save pasmerkė dėl gerokai kraupesnio nusikaltimo nei vagystės.
2009-ųjų spalio 1-sios naktį 20-metis K. Margevičius, jo draugas 25 metų T. Č. ir 45-erių Vitas S. girtuokliavo pastarojo namuose. Tam tikra prasme kompanija turėjo daug bendro.
Tas pats Vitas S. buvo teistas už plėšimus ir vagystes. Tiesa, jam teko kalėti ir dėl vaikų seksualinio prievartavimo. Pastarasis faktas, kaip paaiškėjo vėliau, turėjo nemenkos įtakos tolesnei įvykių eigai.
Auka ir kaltininkas tapo sugėrovais
Vitas S. dviejų jaunuolių buvo nužudytas itin žiauriai. Jam buvo nulaužtas sprandas, suskaldyta galvos sritis, sulaužytos rankos bei kojos. Egzekucija tęsėsi net apie keturias valandas.
Vėliau K. Margervičius ir T. Č. paliko Vito S. kūną jo paties namuose ir pasišalinimo iš nusikaltimo vietos. Vis dėlto, nustatyti žudikus nebuvo sudėtinga. Mat prieš tai į išgertuvių vietą buvo iškviesti ugniagesniai. Praeiviai pastebėjo keistus dūmus, kurie veržėsi iš verandos. Tik vėliau paaiškėjo, kad ten buvo daug rūkoma.
Aiškinantis, kas paskatino jaunus vyrus tapti žudikais, nustatyta daugiau netikėtų aplinkybių. Paaiškėjo, kad Vitas S. su T. Č. buvo pažįstami nuo gerokai seniau, kai jaunuolis buvo dar vaikas. Būtent T. Č. patyrė Vito S. seksualinę prievartą.
Bet pastarajam išėjus į laisvę, tokia aplinkybė nesutrukdė jiems tapti sugėrovais. Vis dėlto, tą vakarą Vitas S. pradėjo kabinėtis prie vieno iš jaunuolių atsivestos merginos.
Tai sukėlė sugėrovų įniršį. Tikėta, kad tuometu T. Č. prisiminė ir praeities nuoskaudas. O tada prasidėjo žiauri egzekucija, kuri baigėsi Vito S. mirtimi. Dėl šio nusikaltimo K. Margevičiui ir T. Č. buvo paskirtos 12 metų laisvės atėmimo bausmės.
Reikalauja pinigų
Visai neseniai už grotų nemažai laiko jau praleidęs K. Margevičius nutarė paįvairinti pilką kasdienybę. Žudikas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su 5 tūkst. eurų ieškiniu.
Pareiškėjas teigė, kad bausmę atliko nuo 2019 m. balandžio 11 d. iki 2019 m. birželio 12 dienos. 2019 m. balandžio 11 d. atvykęs į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą buvo patalpintas į karantino kamerą, kurioje negalėjo išsivirti arbatos, užsiplikyti košių ar sriubos, nes nebuvo virdulio.
Taip pat nurodė, kad 2019 m. balandžio 11-12 d. nuo 6 val. ryto buvo paimta patalynė ir grąžinta tik 22 val. Tai K. Margevičius vertino kaip kalėjimo atstovų neteisėtus veiksmus, kuriuos prilygino kankinimui ir orumo žeminimui.
Jis teigė, kad neturėjo galimybės dieną miegoti. Taip pat pabrėžė, kad draudimas dienos metu turėti patalynę kamerose pažeidžia ir elementarų žmogiškumą, privataus gyvenimo gerbimą.
K. Margevičius nurodė, kad jam buvo draudžiama rūkyti kameroje, tai galėdavo daryti tik pasivaikščiojimo kiemelyje, t. y. 1 val. ir tai jis vertino kaip kankinimą, nes rūko 15 metų.
Jis pažymėjo, kad dėl tokių neteisėtų veiksmų sutriko miegas, raminamuosius vaistus vartojo, jautė emocinę įtampą, depresiją, patyrė nepatogumus, pažeminimą.
Vis dėlto, šį skundą išnagrinėjęs teismo nerado jokio pagrindo priteisti bent dalį iš 5 tūkst. eurų prašomos sumos. K. Margevičiaus skundas buvo atmestas.